۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
کلاهبرداری میلیاردی با فروش املاک مردم

روزنامه جوان نوشت:دو مرد فریبکار که با فروش املاک دیگران پول میلیاردی به جیب زده‌بودند سرانجام شناسایی و بازداشت شدند.

 چندی قبل شکایت‌های مشابهی علیه دو مرد فریبکار به مأموران پلیس تهران گزارش شد. وقتی پرونده به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه پنج در اختیار کارآگاهان پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت تحقیقات بیشتری در این باره انجام شد.
بررسی‌ها نشان داد که متهمان دو مرد ۴۰ و ۴۵‌ساله به نام‌های ابوالفضل و سعید هستند. آن‌ها که هر دو تحصیلات عالی داشتند، موفق شده‌بودند خریداران املاک را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری کنند.
یکی از شاکیان گفت: من به دنبال خرید یک زمین با مساحت بالا بودم که با سعید و ابوالفضل که هر دو تحصیلات عالی داشتند، آشنا شدم. آن‌ها گفتند که چند قواره زمین بزرگ در غرب تهران دارند که قصد فروش املاک خود را دارند. بعد از بازدید از زمین‌ها برای خرید یکی از قواره‌های زمین با آن‌ها وارد مذاکره شدم. آن‌ها اسناد زمین را به من نشان دادند و برای تنظیم مبایعه‌نامه وارد یکی از بنگاه‌های املاک شدیم. من در بنگاه بخشی از پول را به آن‌ها دادم و مشغول تنظیم مبایعی‌نامه شدیم که ابوالفضل و سعید اجازه خواستند برای لحظه‌ای بیرون بنگاه با هم مشورت کنند که قبول کردم. من و صاحب بنگاه هر چه منتظرشان شدیم از آن‌ها خبری نشد. وقتی از املاک بیرون آمدیم متوجه شدیم که آن‌ها فرار کرده‌اند.
شاکی ادامه داد: بعد از آن بود که اسناد را بررسی کردیم و زمانی که توانستیم با مالک حقیقی آن حرف بزنیم فهمیدیم که آن دو نفر کلاهبردار بوده‌اند و به این شیوه من را فریب داده و با گرفتن بخش زیادی از پول متواری شده‌اند.

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان پلیس موفق شدند مخفیگاه دو متهم را در بلوار فردوس و جنت‌آباد شناسایی و ۱۱‌اسفندماه هر دو را بازداشت کنند. دو متهم اعتراف کردند که با فروش سه‌قواره زمین که متعلق به افراد غیر بوده به این شیوه یک و نیم میلیاردتومان پول به جیب زده‌اند. سرهنگ معظمی گودرزی، رئیس پایگاه‌دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر دو متهم در پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی تهران همچنان در جریان است.
17302
کد خبر 1360729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =