کلیپ‌های پرحاشیه نمایندگان مبتلا به کرونا /ویروسی که اصولگرا - اصلاح‌طلب نمی‌شناسد/ضرورت برخورد قاطعانه قوه قضاییه با محتکران ماسک و الکل

ایسنا نوشت: یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعلام علنی ابتلای مسئولان به کرونا پیام خوبی را به جامعه نمی دهد چرا که فرد مسئول باید در رعایت اصول بهداشتی پیشگام بوده و به مردم امید دهد. این اقدام همراهی خوبی با مردم نیست.

سید ابوالفضل موسوی با اشاره به کلیپ های منتشر شده از سوی برخی از مسئولان درخصوص ابتلایشان به ویروس کرونا، بیان کرد: از آنجا که پدیده‌ای مانند ویروس کرونا برای اولین بار در ایران تجربه می شود شاهد رفتارهای آموزش یافته یا نظام یافته نیستیم و هر کسی متناسب با سلیقه خود با آن برخورد می کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه اظهار کرد: از آنجا که نمایندگان در دوران انتخابات در همه جای کشور حضور داشتند سپس به مجلس آمدند هر کدام می توانند ناقل ویروس باشند. به همین دلیل از نمایندگان تست کرونا گرفته شد و تعداد افرادی که تستشان مثبت شد،‌ کم است و دلیل گرفتن تست جلوگیری از انتشار این ویروس در سراسر کشور از سوی نمایندگان به مردم بود.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: از این میان عده ای از مسئولان و نمایندگان مثبت بودن تست های خود را به صورت علنی اعلام کردند که از نظر من جلوه خوبی نداشت. این امر باعث می شود مردم نگران شده و امیدشان را از دست بدهند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر این اعلام علنی پیام خوبی را به جامعه نمی دهد چرا که فرد مسئول باید در رعایت اصول بهداشتی پیشگام بوده و به مردم امید دهد. این اقدام همراهی خوبی با مردم نیست. مسئولان باید بگویند ما مراقبت می کنیم شما نیز اصول بهداشتی را در اولویت قرار داده تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

موسوی افزود: بنده شخصا این اعلام علنی را نمی پسندم. ان‌شاءالله همه سالم باشند و بتوانیم زودتر این ویروس را مدیریت کنیم.

سلیمی: با همبستگی ملی کرونا را شکست می‌دهیم

همچنین نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «باید با همبستگی ملی با کرونا مقابله کرد»، گفت: باید روحیه ملی را تقویت کرد تا بتوانیم مقابل کرونا پیروز شویم.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با بروز این مشکل در سطح ملی باید همه دست به دست هم داده و برای حل آن تلاش کنیم. کرونا مشکلی است که مرز نمی‌شناسد و برایش اصولگرا و اصلاح‌طلب تفاوتی ندارد. باید همه با هر دیدگاهی دست به دست هم داده و با همه توان با کرونا مقابله کنیم.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس ادامه داد: امروز دولت با تمام توان برای مقابله با کرونا به میدان آمده است در صورت وجود نواقص هم اکنون زمان طرح آن نیست نباید هر کسی بر طبل خود بکوبد و بر جنگ روانی دشمنان دامن زند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دشمن از هر فرصتی برای ایجاد اخلال در روحیه ملی استفاده می‌کند این بار می‌خواهد از کرونا بهره گرفته تا به کشورمان آسیب زند پس نباید روحیه ملی را تضعیف کرد.

نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد براین‌که می‌توانیم کرونا را شکست دهیم، ادامه داد: پرستاران و پزشکان مجاهدانه و ایثارگرانه در میدان هستند همه باید دست به دست هم داده و به کادر پزشکی کمک کنیم.

مردم جز به اضطرار از منزل خارج نشوند/ قوه قضاییه با محتکران و گران فروشان قاطعانه برخورد کند

بشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به راهکارهای مقابله با ویروس کرونا گفت: بهترین راه برای مقابله با شیوع این بیماری رعایت بهداشت و شست و شوی دست‌ها به صورت مرتب است، سرعت انتقال آن بسیار بالا بوده و اگر افراد در پیشگیری این ویروس سهیم نباشند، قطعا وزارت بهداشت نمی‌تواند کمکی کند، بنابراین باید مانند یک ید واحده عمل کنیم چراکه مملکت در شرایط اضطراری قرار دارد.

او افزود: کرونا به صورت گسترده در سطح دنیا پخش شده بنابراین در چنین وضعیتی هماهنگی در کشور از هر جهت بسیار مهم است و به منظور هماهنگی بیشتر، کمیسیون بهداشت و درمان پنج نفر را از میان نمایندگان خود به عنوان ناظر و رصد کننده برنامه‌های ستاد کشوری کرونا انتخاب کرد تا با وزارت بهداشت همکاری کنند. همه سیستم‌های اجرایی باید وارد عمل شود تا قدم‌های مثبتی برداشته شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دهم با اشاره به نزدیکی نوروز و خرید عید تأکید کرد: هموطنان عزیزمان بهتر است اگر کار ضروری ندارند از منزل خارج نشوند. اما در هر صورت به اولویت خودشان بستگی دارد، این موضوع  که عید مهم‌تر است یا سلامت را خود مردم باید تشخیص دهند.

خالقی با بیان اینکه بسیاری از قشرهای مختلف مانند وزارت بهداشت،  پرستاران و پزشکان فداکارانه در حال کار برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا هستند، گفت: در این شرایط  یک عده سودجو در حال سوءاستفاده از وضع موجود در  کشور هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه باید با محتکران لوازم بهداشتی و گران فروشان مواد مصرفی مردم قاطعانه برخورد کند، چراکه برای این افراد مردم کشورشان هیچ اهمیتی ندارد.

2727

کد خبر 1360755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =