افرایش مشارکت مردم در نیکوکاری و درختکاری

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: در سالهای اخیر در استان ایلام مشارکت مردم این استان در امورات نیکوکاری و کمک به نیازمندان و همچنین طبیعت و درختکاری بیشتر شده است.

 به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از ایلام،حجت الاسلام کریمی تبار در آیین گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری و روز درختکاری که در محل کمیته امداد منطقه 2 ایلام  برگزار شد بیان کرد:لازم است فرهنگ کمک به نیازمندان و نیز کاشت درخت و توجه به طبیعت که هر دو کارهای نیک و عام المنفعه هستند روز به روز در بین مردم بیشتر شود.
وی با اشاره به سالروز تأسیس کمیته امداد گفت: این نهاد در زمینه های گوناگون و متنوع به مردم خدمت رسانی میکند که توجه همزمان به معیشت ، خودکفایی و خدمات فرهنگی وآموزشی از  وجوه بارز خدمات این نهاد است.
امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه در سالهای گذشته در بین خانواده های مددجو چهره های علمی و فرهنگی زیادی درخشیده اند گفت: این مهم نشان دهنده این است که استعدادهای بی القوه زیادی در بین این خانواده ها وجود دارد.
وی ادامه داد: امیدواریم در آینده شرایط کشور به سمتی برود که شاهد این باشیم که فقر و محرومیت به طور کامل در کشورمان از بین برود.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این آیین گفت: امسال بخاطر رعایت مسائل و موارد مربوط به بهداشت عمومی و جلوگیری از انتشار کرونا ویروس، جشن نیکوکاری به صورت غیر حضوری و استفاده از روشهای  الکترونیکی برگزار می شود.
ضیاء رضایی بیان کرد: هم استانی های عزیز می توانند از طریق گوشی های موبایل و با شماره گیری  #۰۸۴۱۸۸۷۷* و نیز از طریق اپلیکیشن هایی که از طریق رسانه های استانی معرفی شده است در جشن نیکوکاری شرکت و کمکهای خود را در اختیار نیازمندان استان قرار دهند.
 وی ادامه داد: علاوه بر این روشها، ادارات و دفاتر این نهاد در سراسر استان نیز این آمادگی را خواهند داشت که کمک های مردم نوع دوست استان را دریافت کنند.
لازم به ذکر است در این آیین با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و مدیرکل کمیته امداد استان، به مناسبت هفته درختکاری تعداد 30 نهال کاشته شد.

46

کد خبر 1360772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =