تلاش مضاعف البرز برای تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: یکصد و یازده مجوز برای تولید مواد ضد عفونی کننده در استان صادر شده است.

 به گزارش خبرآنلاین استان البرز پور رستمی با بیان این که ۶۰ تا ۷۰ % کارخانه‌های تولید محصولات بهداشتی و آرایشی در البرز واقع شده است، افزود: از زمان شیوع کرونا، در استان ۱۱۱ مجوز دو گانه به صورت موقت برای تولید محصولات ضد عفونی کننده در استان صادر شده است.

وی افزود: با همکاری استاندار البرز، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت، حواله‌های مورد نیاز برای تامین مواد اولیه و الکل برای این کارخانه‌ها صادر شده است.

پوررستمی گفت: پخش اقلام ضدعفونی کننده به صورت ژل و مایع از جمعه در سطح استان به صورت ضربتی آغاز شده و از روز جمعه روزانه بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار قلم از انواع مواد ضد عفونی کننده در استان توزیع شده که توزیع این اقلام از دوشنبه به روزی ۲۰۰ هزار قلم رسیده است.

وی افزود: این اقلام علاوه بر داروخانه‌ها در فروشگاه‌های زنحیره ایسطح استان مانند امیران نیز پخش می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: با توجه به افزایش تولید این محصولات این اقلام در تمام داروخانه‌ها به اندازه نیاز موجود خواهد بود.

وی افزود: توزیع این اقلام با حضور ناظرین و بازرسان در حال انجام است و قیمت این کالاها بر روی آن درج شده و با کسانی که با قیمتی بالاتر این محصولات را بفروش برسانند برخورد خواهد شد.

پوررستمی گفت: از مردم درخواست می‌کنیم تا مواد ضد عفدنی کننده مورد نیاز خود را از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند و در صورت هر گونه کم فروشی، تقلب و یا گران فروشی با شماره ۳۲۵۰۴۰۲۶ یا سامانه ۱۹۰ ارتباط برقرار کنند.

وی در خصوص تامین دارو برای بیماران مبتلا به کرونا، افزود: داروی مورد نیاز برای درمان بیمارانی که ابتلای آن‌ها به کرونا تائید شده تامین شده و در بینارستان‌ها موجود است و استان البرز هیچ گونه مشکلی در این زمینه ندارد.

۴۶

کد خبر 1360860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =