۰ نفر
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

این اتفاق برای کشور در شرایط تحریمی بسیار خطرناک خواهد بود چون دولت نیاز به مساعدت دارد تا بتوانند در این اوضاع امور کشور را مدیریت کند تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

در چنین شرایطی اگر مجلس آینده با فشارهای غیرمنطقی در مقابل دولت بایستاد و راه تخریب قوه مجریه را در پیش بگیرد، قطعا کشور دچار وضعیت بدتری خواهد شد. امیدوارم مجلس آینده راه تعامل با دولت را در مسیر پیشبرد اهداف ملت در پیش بگیرد و از تقابل‌های کودکانه که هیچ نتیجه و ثمری ندارد پرهیز کند.

البته با توجه به شناختی که از برخی نمایندگان مجلس آینده دارم که از چهره‌های تند هستند و تخریب دولت را از گذشته در برنامه‌های خود قرار داده اند، این مسئله جزو دغدغه هایم درباره مجلس یازدهم است. امید دارم این اتفاق رخ ندهد اما پیش بینی‌ها حکایت از این دارد که چنین تقابلی هم دور از ذهن نیست آن هم در شرایطی که کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد؛ تخریب دولت در چنین شرایطی می تواند سمی مهلک برای جامعه باشد.

از سوی دیگر این روزها کشور با بحران جدی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند که دومین قدرت اقتصادی جهان یعنی چین را تا حدودی زمین گیر کرده است، چه برسد به کشوری چون ما که در شرایط تحریم هستیم و در آستانه سال نو متاسفانه بسیاری از مشاغل در آستانه تعطیلی هستند و این اتفاق وضعیتی بحرانی برای اقتصاد کشور به وجود آورده است.

این فضا جای تسویه حساب سیاسی نیست، کرونا یک بیماری است که چپ و راست نمی‌شناسد و همه مردم ایران و حتی دنیا به نوعی برنامه ریزی می کنند تا با این ویروس مقابله کنند. قطعا در این راستا آنچه به ما کمک می کند همت، وحدت و انسجام درونی و به نوعی متمرکز کردن تمامی انرژی ها در داخل کشور است تا بتوانیم بر این مصیبت غلبه کنیم.

برخی فکر نکنند اگر عملکرد مدیری را زیرسوال ببرند نشانی دریافت می‌کنند اما اینطور نیست؛ اگر می‌بینیم جایی کار پیش نمی‌رود، به جای غر زدن بیخود و بی حاصل، راهکاری عملی ارائه دهیم. امروز کشور نیاز به بسیج همگانی دارد و تمامی امکانات کشور باید در خدمت مقابله با این بحران قرار بگیرد و آموزش های مناسب و جدی به آحاد عموم جامعه ارائه شود. نباید زیاد بزرگنمایی شود و از طرف دیگر نباید اقدامات را کوچک بشماریم، چون کرونا بیماری مهلکی است که تاریخ پس از شیوع جهانی طاعون، مانند آن ندیده است.

بدترین و کثیف ترین کار بهره برداری سیاسی شخصی و گروهی برای تحقق اهداف از چنین بحران هایی است، همانطور که در چنین شرایطی برخی به دنبال بهره برداری اقتصادی هستند. به واقع تفاوتی بین سواستفاده گران سیاسی و اقتصادی در چنین شرایطی وجود ندارد.

* فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده سابق مجلس

۲۷۲۱۵
 

کد خبر 1360878

برچسب‌ها