۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
نگرانی مشترک پاکستان و ایران

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان با تمجید از مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات جنوب آسیا گفت: تهدید داعش در افغانستان نگرانی مشترک تهران و اسلام آباد است که نباید نادیده گرفته شود.

رسانه های پاکستان روز پنجشنبه این اظهارات را به نقل از «شاه محمود قریشی» نشر دادند که طی سخنانی در نشست نمایندگان مجلس سنای این کشور بیان کرده است.

قریشی که شب گذشته نیز طی تماس تلفنی با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، درباره آخرین تحولات افغانستان با وی تبادل نظر کرده، گفت: ایران و پاکستان دارای مرزهای مشترک طولانی با افغانستان هستند و ما تهدید بالقوه داعش در این کشور را نگرانی مشترک خود می دانیم.

وی تاکید کرد: حضور داعش در افغانستان برای کشورهای همسایه از جمله ایران و پاکستان مخاطره آمیز است و ما هرگز نمی خواهیم تروریست های داعش جا پای خود را در افغانستان محکم کنند.

وزیر امور خارجه پاکستان هشدار داد که استمرار بی ثباتی و نا امنی در افغانستان باعث عمیق تر شدن پدیده آوارگان و سرازیر شدن آنان به کشورهای همسایه خواهد شد.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان روز گذشته در خصوص روابط دو جانبه و نیز تحولات جاری در افغانستان رایزنی و تبادل نظر کردند.

این اولین تماس رسمی تهران و اسلام آباد تنها پنج روز پس از امضای توافق صلح میان آمریکا و طالبان در دوحه محسوب می شود.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و  شاه محمود قریشی عصر چهارشنبه  در گفت وگوی تلفنی، در خصوص روابط دو جانبه، شیوع کرونا در منطقه و لزوم اقدامات مشترک و نیز تحولات جاری در افغانستان رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد: وزیر امور خارجه پاکستان در این تماس تلفنی گفت که این کشور آماده هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه علیه کرونا است.

قریشی همچنین بار دیگر از مواضع وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخصوص خشونت های اخیر علیه مسلمانان هند قدردانی کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان پیش تر در یک پیام توییتری اعلام کرد: من از نگرانی‌های برادرم «محمد جواد ظریف» درخصوص اینکه مقامات هند باید رفاه همه هندی‌ها را فراهم کنند، کاملا حمایت می‌کنم.

310 310

کد خبر 1360903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =