پیشنهادهای مالیاتی و گمرکی وزارت اقتصاد برای مقابله با کرونا

وزارت اقتصاد و اموردارایی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برای مواجهه با تاثیرات احتمالی شیوع کرونا بر اقتصاد کشور، پیشنهادهایی در سه محور مالیاتی، گمرکی و بازار سرمایه و بورس تهیه شده و هم اکنون در دستور کار مراجع تصمیم‌گیری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، تصمیمات برای کمک به تشکل‌ها، فعالان اقتصادی، بهبود محیط کسب و کار و جلوگیری از اختلال تامین معاش مردم بوده است و برای تصمیم‌گیری در دستور کار مراجع تصمیم‌گیری قرار دارد.

براساس این گزارش، پیشنهادات وزارت اقتصاد در حوزه مالیات شامل مواردی در زمینه تسهیل امور مالیاتی تشکل‌ها و فعالان اقتصادی، قوانین مالیات‌های مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین قانون موسوم به تجمیع عوارض است.
همچنین در بخش گمرکی نیز مواردی در رابطه با تسهیل امور گمرکی مربوط به اقلام مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و آثار اقتصادی آن مطرح شده است.
بر اساس این گزارش، موضوعاتی در رابطه با تسهیل امور تشکل‌ها و فعالان اقتصادی در بازار سرمایه و بورس نیز از جمله دیگر پیشنهادات وزارت اقتصاد برای مواجهه با شیوع ویروس کرونا و در راستای  مساعدت به تشکل ها و فعالان اقتصادی، بهبود محیط کسب و کار و جلوگیری از اختلال در تأمین معاش مردم بوده است.

مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر چهارشنبه به دو هزار و ۹۲۲ نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به ۹۲ نفر رسیده است. همچنین ۵۵۲ نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.

223231
کد خبر 1360914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =