گمرک: ۲ میلیون جفت دستکش بهداشتی را هنگام بارگیری در کشتی گرفتیم

تسنیم نوشت: مدیرکل گمرک شهید رجایی بندر عباس از بازگشت محموله صادراتی ۲ میلیون دستکش بهداشتی قبل از بارگیری در کشتی و تحویل محموله به وزارت بهداشت خبر داد.

ابوالفضل اکبرپور با بیان اینکه، اقدامات نظارتی برای جلوگیری از صادرات اقلام بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا در گمرک شهید رجایی از مدتها قبل آغاز شده بود، گفت: از چندی قبل یک محموله بزرگ دستکش که در گمرک قم و قبل از بخشنامه ممنوعیت صادرات گمرک، اظهار شده بود، در گمرک شهید رجایی بندر عباس جهت انجام اخرین مراحل صادرات دپو شده بود.

مدیر کل گمرک شهید رجایی گفت: ۳ روز قبل این محموله که در وضعیت بارگیری در یک کشتی برای صادرات به یکی از کشورها قرار داشت با ورود کارشناسان گمرک شهید رجایی اقدامات لازم برای جلوگیری از صادرات این محموله انجام شد.

وی گفت: این محموله ۱۵ تنی شامل ۲۳۴۸ بسته  دستکش بهداشتی بود که بررسیهای دقیق تر نشان داد کل محموله شامل حدود ۲.۳ میلیون دستکش بوده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت:  بر این اساس علاوه بر  این یک محموله ۷ تنی دستکش در گمرک شهید رجایی، در کنار دو کانتینر ماسک متروکه ماسک در گمرک  در حال بازگشت به وزارت بهداشت هستند.

این مقام مسئول گفت: در روزهای اخیر نیز یک محموله بزرگ تجهیزات و اقلام بهداشتی اهدایی یونیسف از گمرک رجایی ترخیص و به مقصد گمرک تهران برای تحویل به وزارت بهداشت حرکت کرد.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1360918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =