راه‌اندازی ایستگاه‌ غربالگری در معابر عمومی قزوین

سیدحسین بی‌نیاز از راه‌اندازی ایستگاه‌های غربالگری جهت مقابله با کرونا در معابر عمومی قزوین و مبادی ورودی شهرهای این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدحسین بی‌نیاز مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا قزوین اظهار کرد: تیم‌های داوطلب هلال احمر با استقرار در برخی نقاط شهری اقدام به تب سنجی داوطلبانه شهروندان می‌کنند و همچنین در مبادی ورودی شهرهای استان نیز از مسافران علاوه بر تب‌سنجی، آموزش‌های اولیه برای مقابله با این ویروس صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: اقدامات نهایی برای راه‌اندازی بیمارستان سیار قزوین در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین نیز صورت گرفته و این مرکز از امروز به صورت رسمی در حوزه درمانی جهت مقابله با ویروس کرونا وارد عمل خواهد شد.
وی با بیان اینکه به جز یک نفر، مابقی فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در قزوین افراد بالای ۸۰ سال بوده اند، تصریح کرد: این مساله بیانگر آن است که خانواده‌ها باید توجه کنند که افراد سالمند و بیماران زمینه‌ای بیش از سایر گروه‌های هدف در معرض خطر این ویروس قرار دارند و به همین لحاظ مراقبت از آنان بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.
این مسئول اطلاع‌رسانی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه پرسنل و کادر درمانی استان قزوین جهت مبارزه با ویروس کرونا و درمان بیماران ناشی از این بیماری و خستگی مفرط آنان، از دستگاه‌هایی مانند سپاه، ارتش و آموزش و پرورش که دارای افراد آموزش دیده پزشکی در این زمینه هستند خواسته شده تا نیروهای خود را برای مقابله با این بیماری در اختیار کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین قرار دهند.
به گفته وی، از تمامی اداراتی که امکان ارایه خدمات الکترونیکی برای آنان فراهم است خواسته شده تا خدماتشان را به صورت دورکاری ارایه دهند و برخی دستگاه‌ها نیز موضوع پرداخت‌ها را به عقب بیاندازند.
بی‌نیاز خاطرنشان کرد: حفظ سلامت و جان افراد اولویت مهم ستاد مدیریت کرونا در استان قزوین است و تمام برنامه‌ریزی‌های انجام شده تنها در این راستا قرار دارد و به شهروندان نیز توصیه می‌شود بیشتر زمان خود را در منزل بگذارنند و از حضور در اماکن پرتجمع مانند بازار و خرید از دستفروشان خودداری کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت موجود و حفظ جان شهروندان، به خانواده‌هایی که عزیزان خود را این روزها و به دلایل مختلف از دست می‌دهند نیز درخواست داریم تا ضمن پرهیز از برپایی اجتماع های عزاداری، جهت  شادی روح اموات خود، هزینه برگزاری مراسم‌ها را جهت کمک به درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

48

کد خبر 1360925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =