۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
انباشت زباله‌های کرونایی در تهران

فارس نوشت: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه زباله‌های کرونایی به آرادکوه منتقل می‌شود، گفت: تمهیداتی جهت پیشگیری از ابتلای کودکان کار به کرونا در نظر گرفته شده است.

صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران درباره موضوع کودکان کار و زباله‌گرد در پایتخت و تمهیداتی که مدیریت شهری جهت پیشگیری از کرونا در این افراد در نظر گرفته است اظهار داشت: کودکان کار و خیابان همیشه از جمله معضل‌های حوزه شهری به شمار می‌رود که در شرایط بحران این وضعیت تشدید شده و ما بیشتر نگران شرایط آنها بوده‌ایم.

وی افزود: این کودکان توسط گروه‌هایی به کار گرفته می‌شوند تا زباله‌ها را جداسازی کنند و متأسفانه این اقدام در شرایط غیربهداشتی و سنتی انجام می‌گیرد و به جای اینکه این کودکان به فکر بازی و تفریح باشند تا کمر در مخازن زباله خم شده و با دستانشان زباله‌ها را جابجا می‌کنند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این اقدام بسیار پرخطر و پرریسک بوده و به راحتی می‌تواند سبب انتقال ویروس کرونا به آنها و حتی سایر افراد جامعه شود.

* زباله‌های تر و خشک دیگر جدا نمی‌شود 

نوری ادامه داد: طی بخشنامه جدیدی که شهرداری ابلاغ کرد قرار شد که پسماندهای خشک و تر از این پس جدا نشوند و با هم جمع‌آوری و دفن شوند.

وی با بیان اینکه در شرایط بحرانی کنونی جداسازی زباله‌ها خطرساز است، گفت: دیگر از پیمانکاران خواسته نمی‌شود که زباله‌های خشک و تر را جدا کنند. مدیریت شهری مقرر کرده بابت زباله خشک پولی دریافت نمی‌کند. 

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: پیش از این پیمانکاران زباله‌های خشک و تر را جدا کرده و زباله خشک را می‌فروختند و به دلیل این مسأله ماهانه رقمی را باید به شهرداری پرداخت می‌کردند که دیگر این مبلغ از پیمانکاران دریافت نخواهد شد.

نوری در مورد در مورد زباله‌های بیمارستانی گفت: از جمله موضوعاتی که در این شرایط بحرانی باید به آن توجه داشت مسأله پسماندهای پزشکی است که در این شرایط باید جداسازی این پسماندها بسیار با دقت انجام گیرد.

وی بیان داشت: ویروس کرونا به سرعت قابل انتشار است و باید زباله‌های بیمارستانی که در آن بیماران مبتلا به کرونا قرنطینه‌اند و یا به عنوان بیمارستان معین محسوب می‌شوند پسماندهای آنها مجزا از سایر مراکز درمانی دفن شود.

این عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: طی هماهنگی که سازمان مدیریت پسماند با مراکز درمانی انجام داده خودروهای ویژه‌ای برای انتقال زباله‌های بیمارستانی مربوط به کرونا در نظر گرفته شده است و این زباله‌ها به آرادکوه حمل شده و در یک سایت مجزا با دستورالعمل وزارت بهداشت دفن می‌شود.

نوری تأکید کرد: شهرداری با پیمانکارانی که ماشین‌آلات جدیدی دارند قرارداد بسته تا جمع‌آوری پسماندهای پزشکی مراکز درمانی مربوط به کرونا جمع‌آوری شود. 

عضو شورای شهر تهران، گفت: همه تلاش ما رعایت مسائل بهداشتی است و امیدواریم بیمارستان‌ها نیز در شرایط کنونی بیش از پیش نسبت به این مسأله حساس باشند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1360979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =