آغاز توزیع ۵۰۰ هزار اصله نهال در استان/کاشت نمادین درخت در استانداری سمنان

همزمان با آغاز هفته منابع‌طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری، استاندار سمنان با غرس چند اصله نهال، ضمن نکوداشت این سنت حسنه، مردم را به توسعه فرهنگ کاشت و نگهداری از درخت فراخواند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علیرضا آشناگر در حاشیه غرس این چند اصله نهال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخلاف سال‌های قبل به دلیل شیوع کروناویروس و توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا، امسال کاشت نمادین درخت با حضور جمع محدودتری از مسوولان انجام شد.

وی از ترویج درختکاری به عنوان یک سنت حسنه نام برد و افزود: برای زندگی بهتر نیازمند توسعه بیش از پیش فرهنگ درختکاری هستیم.

استاندار سمنان از درخت و فضای سبز به مثابه ریه‌های شهرها نام برد و گفت: اهمیت درخت در ایامی از سال که هوا آلوده‌تر است بیش از پیش برای عموم مردم نمایان می‌شود چرا که درختان در شرایطی که هوا آلوده و با آلاینده همراه است به تلطیف هوا کمک می‌کند.

آشناگر با بیان اینکه درختکاری و توسعه فضاهای سبز در شهرهای مناطق خشک و کویری و از جمله در استان سمنان از اهمیت بیشتری برخوردار است ادامه داد: مردم این دیار از دیرباز به سنت نیکوی درختکاری توجه ویژه داشته‌اند.
این مقام ارشد اجرایی بر لزوم گسترش فرهنگ درختکاری تاکیدکرد و  از عموم مردم استان خواست با کمک شهرداری‌ها و ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری  به توسعه فضای سبز و درختکاری بیشتر در این ایام از سال در جای جای استان کمک کنند.

علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز از برنامه‌ریزی برای غرس و توزیع رایگان ۵۰۰ هزار اصله نهال در این استان طی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری درختکاری خبر داد.

علینقی حیدریان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده اظهار کرد: توزیع ۵۰۰ هزاراصله نهال  تولیدی در نهالستان‌های شهید عموزاده سمنان و چغولگیر شاهرود آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این نهال‌ها به صورت رایگان بین مردم و دستگاه‌ها توزیع می‌شود خاطرنشان کرد: شعار هفته منابع طبیعی و روز درختکاری «نهال‌کاری همگانی، برای ایرانی سرسبز» است.

46

کد خبر 1361040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =