۲اخلالگر اقتصادی زندانی شدند

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین از بازداشت ۲نفر به اتهام اخلال در شبکه توزیع و نظام اقتصادی و معرفی آنها به زندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدی ولی‌زاده معاون دادستان قزوین در تشریح این خبر گفت: متاسفانه علیرغم هشدارهای گذشته، افرادی سودجو و فرصت‌طلب اقدام به گرانفروشی و احتکار اقلام و لوازم بهداشتی از جمله ماسک، ژل ضدعفونی و... کردند که دستگاه قضایی در این خصوص ورود به موقع و جدی داشت و از همه ضابطان و دستگاه های متولی خواسته ایم که نظارت های خود را تشدید کنند تا شاهد سوداگری افراد سودجو نباشیم.
وی به مجازات قانونی محتکران اشاره کرد و هشدار داد: بر اساس ماده۲۸۶ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که اخلال در شبکه توزیع و نظام اقتصادی به صورت گسترده انجام گیرد و نظم اقتصادی را مختل کند، مجازات افساد فی الارض در انتظار آنها خواهد بود و در صورت قطعیت به مجازاتی همچون اعدام محکوم خواهند شد.
ولی زاده همچنین بیان کرد: دادستانی و سازمان تعزیرات حکومتی با بازدیدهای مستمر در بحث احتکار اقلام و لوازم بهداشتی کشفیاتی داشتند به گونه‌ای که ۳انبار خانگی کشف و ۲نفر که اقلام بهداشتی را به استان‌های دیگر به قصد گرانفروشی قاچاق می‌کردند، بازداشت شدند و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به زندان معرفی شدند.
معاون دادستان مرکز استان قزوین در ادامه اظهارکرد: مراجع قضایی یکی از اماکن شلوغ و پر رفت و آمد است و به دلیل مراجعین مختلف شدیداً در معرض پخش ویروس کرونا در صورت ابتلاء قرار دارد و به شهروندان محترم توصیه می‌کنیم حتی‌الامکان از مراجعه غیر ضروری به مراجع قضایی جداً خودداری کنند.
این مقام قضایی استان گفت: اقدامات مختلفی به منظور پیشگیری و جلوگیری از شیوع این ویروس از سوی قوه قضاییه برنامه‌ریزی و طراحی شده و بر اساس بخشنامه معاون اول قوه قضاییه، عدم حضور مردم جهت معرفی شهود، ادای اظهارات، بیان دفاعیات، پیگیری پرونده، اعتراض به آراء و قرارها و... موجه خواهد بود و شهروندان محترم می‌توانند لوایح خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به شعب رسیدگی ارسال کنند.
مهدی ولی زاده در ادامه توصیه کرد: یکی از راهکارهای مهم جلوگیری از شیوع این بیماری رعایت بهداشت فردی و عمومی است و از مردم خواستاریم حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند و از حضور غیرضروری در اماکن و معابر پر رفت و آمد، شلوغ و تجمعات جدداً خودداری کنند که باید نسبت به این موضوع از سوی دستگاه‌های متولی، صدا و سیما و رسانه‌ها فرهنگ‌سازی صورت گیرد و راهکارها و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی به شهروندان آموزش داده شود تا از شیوع این ویروس پیشگیری و جلوگیری شود.
وی در ادامه هشدار داد: دستگاه قضایی با استقرار بازرسان بر روند تولید و توزیع اقلام بهداشتی نظارت دارد و دستگاه‌های متولی نیز مکلفند نظارت‌های خود را تشدید کنند تا از تخلفات احتمالی جلوگیری شود و بدون شک برخورد دستگاه قضایی با متخلفان شبکه تولید، توزیع و عرضه و همچنین محتکران اقلام و لوازم بهداشتی سخت و بدون اغماض خواهد بود.
معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده تخلفات این حوزه سریعاً موارد را از طریق سامانه پیامکی به شماره ۰۹۳۹۲۶۵۸۰۰۶ به دادستانی اعلام کنند تا پیگیری‌ها و اقدامات مقتضی صورت گیرد.

48

کد خبر 1361047
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =