هرگونه افزایش قیمت انواع ماسک به بهانه شیوع کرونا ممنوع است

حداکثر نرخ فروش به مصرف‌کننده نهایی هر عدد ماسک سه لایه ۴۲۰ تومان و ضمن اینکه ماسک N۹۵ نیز به دلیل مصارف مورد نظر در مراکز درمانی عرضه می شود و همه داروخانه‌ها و مراکز عرضه مکلف به رعایت سقف قیمت تعیین شده در فروش انواع ماسک سه لایه هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین نقل از  شاتا، براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، هرگونه افزایش قیمت انواع ماسک به بهانه شرایط فعلی کشور ممنوع خواهد بود و بدیهی است این سازمان ضمن رصد و پایش بازار و کسب اطلاعات از کلیه مراکز تولید کننده، توزیع کننده و خرده فروش با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهد کرد.

این گزارش حاکیست؛ باتوجه به پتانسیل امکان تامین اقلام مذکور در داخل کشور از سوی تولیدکنندگان، در حال حاضر مشکلی برای تامین اقلام مذکور وجود نداشته و تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، لذا از هموطنان تقاضا می‌شود از خریدهای غیرضروری و بیش از نیاز خودداری کنند.

ضمن اینکه براساس هماهنگیهای صورت گرفته با سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به این پرونده ها در اولویت برخورد و صدور رای خواهد شد.

با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا باعث لزوم استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای پیشگیری از ابتلا شده، با آن دسته از توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگانی که با سوء‌استفاده از این شرایط نسبت به عدم عرضه و احتکار اقدام می‌کنند به عنوان اخلال در نظام توزیع، بدون چشم پوشی و برابر قانون برخورد می شود.

این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی تلقی شده و اجرای آن برای تمامی واحدهای اقتصادی ذینفع الزامیست.

ضمناً از عموم هموطنان درخواست می گردد ، در صورت مشاهده ی هرگونه تخلف در این زمینه ، مراتب را به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت ، معدن و تجارت استانها در سراسر کشور برای پیگیری گزارش نموده تا سریعاٌ به آن رسیدگی و با متخلفین برابر قانون برخورد شود .

همچنین با هدف جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی در عرضه ماسک‌های تقلبی در بازار، کلیه داروخانه‌ها و عرضه‌کنندگان موظفند از شبکه مجاز تعیین شده خرید خود را انجام دهند.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1361069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =