ائتلاف ضد داعش تکلیف عراقی ها را مشخص کرد

ایرنا نوشت: «مایلز کاگینز» سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش، با بیان اینکه ائتلاف به درخواست دولت عراق در این کشور باقی خواهد ماند، گفت: این گروه تروریستی هنوز هم تهدید محسوب می شود.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری «عین العراق نیوز»، کاگینز اظهارداشت:  دو سال پیش داعش شکست خورد، اما این کار به پایان نرسیده است، داعش هنوز هم در برخی مناطق مانند  نزدیک کوه های حمرین و قرچوق و در مخمور، در دشت نینوا و کویر الانبار حضور دارد و همچنان تهدید می کند.

وی افزود: ما می دانیم که داعش نمی تواند منطقه خاصی را کنترل کند، سقوط داعش و ناتوانایی آن در سازماندهی دوباره صفوف خود در نتیجه فشار مداوم بر این گروه توسط نیروهای امنیتی عراق، نیروهای دموکراتیک سوریه، پیشمرگه و همچنین ائتلاف بین المللی بوده است.

سخنگوی ائتلاف بین المللی ادامه داد که نمایندگان پیشمرگه ها، نیروهای امنیتی عراق، اعضا و مشاوران ائتلاف بین المللی در نشستی در بغداد توافق کرده اند تا عملیات های آینده را علیه سازمان تروریستی داعش برنامه ریزی کنند.

کاگینز بیان کرد که ائتلاف بین المللی در حال آموزش پیشمرگه ها در اقلیم کردستان است تا توانایی های مختلفی را که در جنگ علیه داعش به آن نیاز است در اختیار آنها قرار گیرد.

وی گفت: ما در حال آموزش پیشمرگه ها در زمینه تکنیک های جنگ، درمان پزشکی میدانی حین جنگ، یافتن و خنثی کردن مین و مواد منفجره هستیم و این تمرین ها ادامه خواهد یافت.

کاگینز تاکید کرد که برای همه مهم است که بدانند 30 کشور درائتلاف بین المللی مشارکت نظامی دارند، ما از آموزش در چهار پایگاه نظامی با پیشمرگه ها و مرزبانان در اقلیم کردستان پشتیبانی می کنیم، این آموزش توسط ایتالیایی ها با کمک فنلاند، انگلیس، مجارستان و آلمان فقط در اقلیم کردستان انجام می شود.

این در حالی است که مجلس نمایندگان عراق پنجم ژانویه به اتفاق آرا به طرح خروج نیروهای خارجی از این کشور رای داد. این طرح شامل تعهد دولت عراق به لغو درخواست کمک از ائتلاف بین المللی برای مبارزه با سازمان تروریستی داعش و پایان دادن به حضور هر نیروهای خارجی در قلمرو این کشور است.

310 310

کد خبر 1361125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =