اماکن گردشگری و اقامتی استان سمنان از جذب مسافر خودداری کنند

استاندار سمنان گفت: اماکن گردشگری و اقامتی استان سمنان تا اطلاع بعدی برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس از پذیرش مسافر و گردشگر خودداری کنند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و کارگروه استانی مقابله با کرونا ویروس در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: تاکنون پنج جلسه با محوریت مقابله با کرونا ویروس به صورت استانی در سمنان برگزار شد و مجموعه اقدام های مسئولان و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان برای مهار این بحران باوجود کمبود زیرساختی و مشکلات مطلوب بوده است.
وی خاطر نشان کرد: روند معالجه بیماران به ابتلای کرونا ویروس در استان رضایت بخش است اما متاسفانه تاکنون ۶ نفر از هم‌استانی‌های عزیزمان را به دلیل بیماری کرونا از دست دادیم که این مصیبت را به خانواده‌های عزیزشان تسلیت عرض می‌نمایم.
وی با بیان اینکه در شرایط عادی معبر بودن استان سمنان ، حُسن است، گفت: اما در شرایط بحرانی و شیوع کرونا ویروس ، همجواری سمنان با استان های مختلف به عنوان یک چالش اساسی به شمار می رود.
استاندار سمنان با قدردانی از زحمات کادر پزشکی و درمانی استان سمنان در بیمارستان ها، ادامه داد: از تلاش‌های پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی که در صف اول مقابله با کرونا ویروس هستند ، تشکر ویژه دارم.
استاندار سمنان تصریح کرد: این عزیزان، مجاهدان صف اول مقابله با کرونا ویروس هستند و با اقدام های مددکاری و روانکاوی پرستاران و پزشکان برای مهار کرونا ویروس، در استان اقدام های شایسته ای در حال انجام است.
آشناگر اضافه کرد: در استان سمنان کادر درمانی با دانش و متعهدی فعالیت دارند که با مسئولیت پذیری برای مقابله با کرونا ویروس در تلاش هستند.
آشناگر تصریح کرد: از تمامی شهرداران ، دهیاران ، فرمانداران ، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا که در روزهای گذشته برای مهار و مقابله با کرونا ویروس تلاش کردند، نهایت قدردانی و سپاسگزاری را دارم.
استاندار سمنان خاطر نشان کرد: در کنار ضدعفونی معابر شهری ، گندزدایی در مناطق روستایی استان همانند روزهای گذشته با همکاری دهیاران محترم و دیگر دستگاه ها انجام شود.
آشناگر اضافه کرد: اولویت اصلی برای مهار و مقابله با کرونا ویروس، آموزش و اطلاع رسانی است و تمامی اطلاع رسانی ها در این ارتباط باید از مراجع رسمی انجام شود.
استاندار سمنان ادامه داد: اطلاع رسانی در بخش کرونا ویروس باید متمرکز باشد و نقش صدا و سیما و دیگر خبرگزاری های رسمی برای اطلاع رسانی دقیق بسیار برجسته است.
آشناگر ادامه داد: تمامی دستگاه های اجرایی که دارای رسانه های برخط هستند برای اطلاع رسانی دقیق در ارتباط با کرونا ویروس اقدام کنند.
استاندار سمنان اظهارداشت: در مقابل رویکردهای ایثارگرانه کادر درمانی و پزشکان اما برخی افراد در فضای مجازی با زردنویسی به دنبال انتشار خبرهای کذب در جامعه هستند.
استاندار سمنان ادامه داد: برخی افراد با ایجاد التهاب و ترس با انتشار خبرهای غیرواقعی درصدد ایجاد نگرانی در بین جامعه هستند که باید با این مسایل برخورد شود.
آشناگر تصریح کرد: به طور حتم افرادی که به قصدهای مختلف در بحث کرونا ویروس شایعه پراکنی می کنند از طریق دادگستری تحت تعقیب قرار گیرند.
استاندار سمنان افزود: آفت در بحث کرونا ویروس در ۲ بعد، آسودگی خاطر و ترس غیرواقعی مطرح است که مردم باید با رعایت حد تعادل نسبت کرونا حساس و معقولانه رفتار کنند.
آشناگر افزود: رعایت مسایل بهداشتی همانند روزهای گذشته از سوی اقشار مردم برای مقابله با کرونا ویروس در دستور کار قرار گیرد و آحادجامعه باید نسبت به نظافت شخصی و عمومی حساس شوند و از تردد بی رویه در شهرها خودداری شود.
استاندار سمنان گفت: باید درگیر شدن مردم با کرونا ویروس به حداقل برسد و ادمین‌های کانال‌ها برای اطلاع‌رسانی دقیق با روابط عمومی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود همکاری کنند.
وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، پهنای باند برای اطلاع رسانی موثق در ارتباط با کرونا ویروس را افزایش دهد.
استاندار سمنان گفت: اهمیت شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد حساسیت و نشر اطلاعات درست در در ارتباط با کرونا ویروس برجسته است و کاربران فضای مجازی اطلاع‌رسانی دقیقی در ارتباط با این ویروس در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: فرمانداران استان در کمیته‌های شهرستانی هم ستاد مقابله با کرونا را برگزار کنند و در بحث آماردهی کرونا ویروس باید اطلاعات موثق بدون ایجاد التهاب در جامعه انجام شود.
استاندار سمنان گفت: در روزهای گذشته در بحث ورود مسافران به شهمیرزاد و مهدیشهر اطلاع‌رسانی نادرستی در فضای مجازی انجام شده بود که این مسایل از شیطنت‌های برخی رسانه ه

ا نشات می گیرد.
استاندار سمنان اضافه کرد: هیچیک از اقامتگاه دولتی حق ندارند برای اسکان مسافران اقدام کنند و بنگاه‌های معاملاتی برای استفاده از خانه‌های استیجاری رصد شود.
آشناگر گفت: برخی از افراد علاقه‌مند پرداختن به خبرهای زرد و انتشار مطالب غیرموثق هستند که این رویه برای مردم حساسیت ایجاد می کند. 
آشناگر اضافه کرد: این رسانه ها در این شرایط باید در کنار مردم باشند و انتشار خبرهای کذب و غیرموثق به ایجاد مشکلات مختلف در جامعه می‌شود.
استاندار سمنان گفت: شهرداران برای تامین کالاهای بهداشتی برای پاکبانان و نیروی‌های خدماتی خود اقدام کنند و خیران اکنون باید به مدد اقشار ضعیف جامعه بشتابند.
استاندار سمنان تصریح کرد: نظارت در نانوایی ها افزایش یابد و شهرداران قرار است با اقدام های انجام شده طریقه کنونی انتقال وجه در اتوبوس های درون شهری را حذف کنند.
استاندار سمنان ادامه داد: با مدیرانی که تعهدی به خدمت رسانی به مردم ندارند، برخورد می شود و حراست از بیمارستان‌ها با تلاش نیروی نظامی و انتظامی افزایش یابد.
استاندار سمنان ادامه داد: سوخت‌رسانی در جایگاه های سوخت باید توسط کارگران انجام شود که این مسئله براساس گزارش های انجام شده رعایت نمی شود.
وی خاطر نشان کرد: کمبود مواد ضدعفونی کننده در برخی از شهرستان‌های استان وجود دارد که دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای رفع این دغدغه اقدام کند
استاندار سمنان تصریح کرد: میراث فرهنگی به هتل‌ها اعلام کند که از پذیرش مسافران خودداری کنند و امسال استان سمنان آمادگی پذیرش مسافر و گردشگر را ندارد.
استاندار سمنان ادامه داد: شورای های اسلامی شهر و روستا برای خدمات‌رسانی مطلوب تر برای مقابله با کرونا ویروس فعالیت بیشتری انجام دهند.
آشناگر تصریح کرد: در تامین اقلام غذایی در استان مشکلی وجود ندارد و سالن‌های چندمنظوره براساس نیاز در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود قرار گیرد.
استاندار سمنان گفت: ساعات اداری در استان سمنان کماکان از ساعت ۹ تا ۱۳ است و امیدواریم این اقدام باعث شود که شاغلان در اختیار خانواده‌های خود باشند و در سطح شهر حضور نیابند.
آشناگر ادامه داد: جلسه‌های مقابله با کرونا ویروس به صورت سه جلسه در هفته به صورت استانی برگزار می‌شود.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1361133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =