روزهای سخت تر از این را هم پشت سر گذاشته‌ایم

مهر نوشت: احمد اطراقچی از کارگردانان فیلم «چهل و هفت» تعطیلی سینماها برای عبور از بحران «کرونا» را بهترین تصمیم ممکن دانست اما نسبت به امکان جبران خسارت‌های فیلم‌های در حال اکران ابراز نگرانی کرد.

احمد اطراقچی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «چهل و هفت» به تهیه‌کنندگی ناهید دل آگاه که سه روز بعد از آغاز نمایش به دلیل شیوع بیماری کرونا اکرانش متوقف شد، گفت: به طور کلی اسفندماه زمان مناسبی برای نمایش فیلم‌ها نیست چون در این زمان جشنواره فیلم فجر به تازگی به پایان رسیده، مخاطبان از تماشای فیلم‌ها اشباع شده و خبرنگاران و عکاسان هم تازه از جشنواره رها شده‌اند بنابراین فرصت خوبی برای اکران فیلم‌ها نیست اما در این چند ماه اتفاقات عجیب و غریب دیگری هم رخ داد که مردم را به لحاظ روانی تحت‌الشاع قرار داد یعنی از شهادت سردار سلیمانی تا سقوط هواپیمای اوکراینی را داشتیم که همگی دست به دست هم داد تا مردم به لحاظ روانی شرایط خوبی نداشته باشند.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا، این اتفاق ضریب پیدا کرد با این وجود بهترین راهکار در شرایط فعلی تعطیلی سینماها بود چون به هر حال سلامتی مردم و عوامل فیلم ما از هر چیزی مهمتر است در چنین وضعیتی کسی هم توقع ندارد که سینماها باز شوند بنابراین بهترین راهکار همان تعطیلی تا زمان مهار کرونا بود که علاوه بر این موضوع مردم به لحاظ روانی هم خود را بازیایند و به درجه‌ای برسند که بتوانند به تماشای فیلم‌ها بنشینند.

اطراقچی گفت: می‌دانم که روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم، ما در این مدت عزیزانی را از دست داده‌ایم که درگذشت هر یک از آن‌ها قلب ما را رنجانده و باعث شده‌است به لحاظ روحی وضعیت خوبی نداشته باشیم با این وجود مردم ایران یک ویژگی خوب دارند که آن «در کنار هم بودن» است. باید این را به یاد داشته یاشیم که ما روزهای سخت تر از این را هم پشت سر گذاشته‌ایم تا به اینجا رسیده‌ایم. بنابراین امیدوارم ضمن حفظ روحیه با همدلی و رعایت نکات بهداشتی بتوانیم به زودی به شرایط عادی برگردیم.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1361218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =