روسیه نسبت به اوضاع امنیتی تنگه هرمز ابراز نگرانی کرد

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با ابراز نگرانی از اوضاع امنیتی در تنگه هرمز اعلام کرد که حضور ناوهای خارجی در این تنگه به امنیت منطقه کمک نمی‌کند.

ماریا زاخارووا روز جمعه در نشست هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت که روسیه وضعیت خلیج فارس و تنگه هرمز را ناارام می داند و معتقد است که نظارت مشترک کشورهای اروپایی که با حضور ناوهای خارجی در این آبراه همراه است، به کاهش تنش ها در منطقه کمک نمی کند.

اواخر ماه ژانویه گذشته، فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک، یونان، ایتالیا، هلند و پرتغال اعلام کردند که از ایجاد گروه اروپایی برای نظارت دریایی بر تنگه هرمز موسوم به EMASOH حمایت می کنند. 

 زاخارووا گفت: ما وضعیت این منطقه (خلیج فارس و تنگه هرمز) را ناآرام می دانیم. در همین حال حضور اضافی ناوهای خارجی در این پهنه آبی به کاهش تنش ها کمک نمی کند و برعکس عامل تنش آفرین اضافی بوجود می آورد. 

مقام روس ادامه داد: ما بر این باوریم که وضعیت پیش آمده بر اثر تشدید برخی مسائل بوجود آمده است. ما خواهان آن هستیم که همه کشورهای علاقه مند به کاهش تنش ها و تحکیم ثبات منطقه ای پیشنهاد روسیه را بررسی کنند که شامل برقراری گفت وگوها برای ایجاد سیستم امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس می شود.   

310311

کد خبر 1361345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  48 0
  کشورهای اروپایی برای حفظ چهره و همینطور اجبار امریکا مجبور شدن نیرو بفرستن وگرنه اگه یک گلوله شلیک بشه فورا نیروهاشون رو از کل منطقه خاورمیانه و نه فقط خلیج فارس خارج میکنن، اینها به شدت از کشته شدن سربازانشون میترسن چون تبعات سیاسی بدی براشون در داخل کشورشون خواهد داشت.
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  4 0
  هر چی مشکل داریم باعثش همین روسیه است شمادست ازسر خاورمیانه بردارید همه چیز به خوبی تمام میشود
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  35 0
  خلیج‌فارسی‌محل‌متفن‌همه‌آنهایی‌که‌فریب‌ترامپ‌راخوردن‌ازطرفی‌خودآنهاهم‌کم‌موقصرند‌پس‌خودکرده‌راتدبیرنیست‌خواهم‌دیدباچه‌‌وضعیتی‌بایدمنطقه‌راترک‌کنندمیدان‌رزم‌برای‌شان‌بسیار‌بزرک‌وناشناخته‌ست‌بلای‌جانشان‌خواهدشدقدرعفیت‌کسی‌داندکه‌به‌مصیبتی‌کرفتارآید
 • عباس IR ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  1 0
  روسیه باعث کدام مشکل ماست اين حرفها از خودته یا کوکت کردن آقای سیاستمدار؟؟؟!!!
 • محمد تقی IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  0 0
  باسلام مشت نمونه خروار هست هنوز همه دنیا خبردارند وازیادنبردند چگونه سربازان آمریکایی گرفتاردردست نیروهای نظامی ایران چه واکنشی داشتند همه آنها گریه وشیون راه انداخته بودند فقط همین موردنبود رهگیری ناوهای شیطان پلید موارد دیگر هنوز اینها از لحاظ فکری بزرگ نشده اند وتجربه ها برایشان درس نشده که برای ایران وایرانی نباید خط و نشان کشید کاری میکنیم بحول قوه الهی که برای همیشه از چندکیلومتری از آب‌های کشورشان دور نشوند ازنمونه سپهبد شهید سلیمانی عزیز زیاد آریم که منتطر یک گوش مالی حسابی به آمریکا وایلدیش هستند.