۰ نفر
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مهلت ثبت نام مجدد در کنکور سراسری ۹۹ ساعت ۲۴ امروز، شنبه ۱۷ اسفند ماه به پایان می‌رسد.

به اطلاع داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد می‌رساند که به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون برای ثبت نام اقدام نکرده اند فقط تا ساعت ۲۴ امروز، شنبه ۱۷ اسفند ماه ۹۸ فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

ضرورت دارد که متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طریق سایت سازمان قابل دسترسی است) و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.

آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

کارت ورود به جلسه رشته‌های با آزمون کنکور سراسری از ۹ تیر ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۱۱ تیر فرصت دارند نسبت به دریافت کارت ورود جلسه و برگ راهنمای مربوطه اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای دوازدهم و سیزدهم تیر ۹۹ در حوزه‌های امتحانی مربوطه در سراسر کشور برگزار می‌شود و کارنامه اولیه این آزمون دهه دوم مرداد منتشر خواهد شد. داوطلبان می‌توانند به صورت اینترنتی نسبت به انتخاب رشته‌های مورد نظر خود اقدام کنند.

نتیجه نهایی کنکور سراسری سال ۹۹ در دهه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانه www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش و یا اخذ دیپلم حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، داشتن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای داوطلبان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش (نظام آموزشی غیر ۳-۳-۶) که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

گزینش دانشجو در رشته‌های با آزمون کنکور ۹۹ بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت. داوطلبانی که دارای دو مدرک دیپلم هستند می‌توانند بر اساس شرایط اعلام شده در دفترچه اقدام کنند.

کدام گروه اجازه ویراش اطلاعات خود را دارند؟

آن دسته از داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی نیستند، اجازه ویرایش تمام اطلاعات ثبت‌نامی خود را دارند.

آن دسته از داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند، اجازه ویرایش اطلاعات خود را دارند؛ اما اجازه ویرایش اطلاعات سوابق تحصیلی را نخواهند داشت.

نکته مهم: داوطلبان در این کنکور مجاز هستند نظام آموزشی قدیم و یا نظام آموزشی جدید را انتخاب کنند و در جلسه آزمون به سوالات این گروه پاسخ دهند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1361508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =