ممانعت از ورود خودروها از استان‌های آلوده به قزوین

جمالی پور گفت: از امروز به مدت یک هفته از ورود خودروهایی با پلاک استان‌های آلوده از جمله قم، گیلان، البرز و مرکزی ممنوع است و ورود خودروهای تهران پس از تست بهداشتی و با مراقبت شدید ممکن است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در جلسه فوق العاده ستاد مقابله با کرونای استان قزوین اظهار کرد: از امروز به مدت یک هفته از ورود خودروهایی با پلاک استان‌های آلوده از جمله قم، گیلان، البرز و مرکزی ممنوع است و ورود خودروهای تهران پس از تست بهداشتی و با مراقبت شدید ممکن است.
وی افزود: غربالگری ورودی و خروجی استان به شدت انجام خواهد شد و آرامستان‌ها و دهکده طبیعت هم تا هفته آینده تعطیل است.
جمالی پور اظهارکرد: رستوران‌ها از عرضه غذا در داخل مکان خود منع هستند و تنها با ارسال پیک می‌توانند غذا را به شهروندان برسانند و عرضه غذای سرد هم در ساندویچی‌ها ممنوع است.
وی اضافه کرد: تمامی کلوپ‌های ورزشی، سالن‌های ورزشی، استخرها، آرایشگاه‌ها، مهد کودک‌ها، تعطیل شده و تجمع بیش از ۱۰نفر در هر نقطه شهر ممنوع است.
استاندار قزوین افزود: جابجایی مسافر به شهرهای رشت، قم، اراک، کرج، از سوی اداره پایانه‌ها ممنوع شده است.
استاندار قزوین گفت: در صورت فوت افراد در بیمارستانها؛ جابجایی فوت شدگان با مدیریت بیمارستان و با نظر ستاد ملی انجام خواهد شد و ملاقات در بیمارستانها نیز ممنوع شده است.
وی بیان کرد: فعالیت نانوایان و رعایت نکات بهداشتی از سوی آنها به دقت از سوی اداره صمت استان صورت خواهد گرفت تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.
استاندار قزوین اضافه کرد: جاده سلامت تعطیل شده و ورزش همگانی و دوچرخه سواری در این مسیر هم ممنوع است.
رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین یادآور شد: عوارض سال۹۸ تا پایان فروردین ماه تمدید شده و شهروندان در این زمینه مشکلی نخواهند داشت.
وی بیان کرد: بسیج و سپاه در آماده باش کامل هستند و هر جا لازم بود در خدمت شهروندان هستند و حقوق معلمان حق التدریسی هم بدون مشکلی پرداخت خواهد شد.
استاندار قزوین از مردم استان قزوین درخواست کرد هشدارهای اعلام شده و توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند و از خانه‌های خود خارج نشوند تا بتوان از بحران عبور کرد.

48

کد خبر 1361650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =