نمایش نقاشی‌هایی که ۴ میلیارد دلار بیمه شده‌اند!

ایسنا نوشت: نمایشگاه بزرگ «رافائل» که به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این نقاش چیره‌دست ترتیب داده شده است، به‌رغم شیوع ویروس «کرونا» در ایتالیا، در «رم» برگزار شد.

این نمایشگاه که در سالن «Scuderie del Quirinale» برگزار می‌شود، با نمایش مشهورترین آثار «رافائل» که در دوران اوج شهرتش و کمی پیش از مرگ ناگهانی‌اش خلق شده‌اند، آغاز می‌شود؛ سپس روند پیشرفت این هنرمند رنسانس به صورت معکوس و تا دوران ابتدایی خلق نقاشی‌هایش در «اوربینو» شهر زادگاه او، به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه که در شهر رم قرار دارد، درحالی برگزار شده است که برخی از موزه‌های منطقه «لمباردی»، مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، سینماها و موزه‌های نقاط مختلف ایتالیا تعطیل شده‌اند.

حدود ۷۰ هزار بلیت پیش از افتتاح این نمایشگاه به صورت آنلاین به فروش رفته است که می‌تواند رکوردی برای چنین نمایشگاهی محسوب شود، اما مبارزه مسوولان ایتالیا با ویروس «کرونا» می‌تواند در آمار و کیفیت این نمایشگاه تاثیرگذار باشد.

مدیر این نمایشگاه اعلام کرد، بخش کوچکی از بلیت‌های از پیش خریداری‌شده این نمایشگاه کنسل شده‌اند.

 بیش از ۲۰۰ تابلو نقاشی، طراحی‌ و پرده‌ نقاشی‌شده‌ای که در این نمایشگاه بی‌نظیر جمع‌آوری شده‌اند، در مقابله با دزدی، وندالیزم و سایر خسارات حدود ۴ میلیارد دلار بیمه شده‌اند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1361659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =