شالکه و علی کریمی در لیگ قهرمانان اروپا به جمع 8 تیم نهایی صعود کردند.

تاتنهام توانست با گرفتن تساوی بدون گل از میلان، قهرمان هفت دوره اروپا، این تیم را از دور رقابت‌ها حذف کند و به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یابد.

 میلانی‌ها مالکیت توپ را در اختیار داشتند و فرصت‌های بهتری به وجود آوردند، اما نتوانستند مقاومت سرسختانه تیم لندنی را در هم شکنند.

 تاتنهام در نیمه اول دل به سانترهای بلند برای پیتر کراچ بسته بود و هرچند تیاگو سیلوا و الساندرو نستا برای مهار او کار دشواری داشتند اما کراچ هم نتوانست کاری از پیش ببرد.

 زلاتان در نیمه اول با یک ضربه ایستگاهی دیدنی دروازه تاتنهام را تهدید کرد و یک بار هم ضربه روبینیو را ویلیام گالاس از روی خط دروازه بدون دروازه‌بان برگرداند.

 تاتنهام در نیمه دوم سازمان‌یافته‌تر شد و میلان فضای کمتری یافت. ماسیمیلیانو آلگری در اواسط نیمه دوم الکساندر مرکل را به میدان فرستاد که با پویایی‌اش بلافاصله جان تازه‌ای به خط میانی میلان بخشید، اما نمایش خوب او هم چاره‌ساز نبود.

 در اواخر دیدار روی حرکت مرکل، پاتو شوتی محکم به سمت دروازه هورلیو گومش زد که به تور کنار دروازه برخورد کرد.

 این آخرین فرصت جدی میلان بود و آنها پس از سمپدوریا و رم، سومین تیم حذف‌شده ایتالیا در لیگ قهرمانان امسال نام گرفتند. تاتنهام هم در اولین فصل حضور خود در لیگ قهرمانان به جمع هشت تیم برتر رسید.

 در دیگر بازی چهارشنبه شب شالکه ‏3 بر یک والنسیا را شکست داد و به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان راه یافت. در این دیدار که علی کریمی در فهرست 18 نفره شالکه قرار گرفته بود و روی نیمکت نشسته بود، جفرسون آگوستین فارفان (دو گل) و ماریو گاورانویچ گلهای تیم آلمانی را به ثمر رساندند.

 سه شنبه شب تیم‌های بارسلونا و شاختار دونتسک با پیروزی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت جواز صعود به مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بودند.

چهار دیدار دیگر مرحله‌ی یک هشتم نهایی هفته‌ی آینده برگزار می شود.

38

کد خبر 136166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =