دادستانی تهران به محتکران اقلام بهداشتی و حفاظتی هشدار داد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دادستانی تهران به سودجویان اقلام بهداشتی و حفاظتی که اقدام به احتکار می کنند، هشدار داد.

در پی شیوع بیماری کرونا در برخی از شهرها و مناطق کشور از جمله شهر تهران و کمبود بعضی از لوازم بهداشتی مربوطه و سوء استفاده برخی از توزیع کنندگان و فروشندگان لوازم و محصولات بهداشتی (از جمله دستکش، ماسک، مواد ضد عفونی کننده) با اقدام قاطع و به موقع دادسرای عمومی و انقلاب تهران و همکاری دستگاه‌های مربوطه طی چند روز گذشته تعداد ۹۲ نفر از افراد سودجو که با سوءاستفاده از شرایط و وضعیت موجود اقدام به احتکار اقلام موصوف و تهدید بهداشت عمومی بواسطه امتناع ازتوزیع لوازم و وسایل بهداشتی مورد نیاز جهت پیشگیری از بیماری کرونا را نموده اند شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده قضایی اقدامات قانونی جهت صدور حکم و مجازات آن‌ها در حال پیگیری است.

برای تعداد ۲۱ نفر آن‌ها کیفرخواست به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق احتکار مایحتاج عمومی از قبیل دستکش و ماسک صادر و دادگاه آن‌ها در حال برگزاری است.

لازم به ذکر است از متهمین دستگیر شده حدود ۵۵ میلیون عدد دستکش، بیش از ۵۰ میلیون عدد ماسک و هزاران لیتر انواع مختلف از محلول های الکلی ضدعفونی کننده کشف و جهت استفاده در مراکز درمانی به وزارت بهداشت تحویل شده است.

یادآوری می شود این دادسرا در برخورد با افراد فرصت طلبی که برای سودجوئی بیشتر اقدام به احتکار اقلام مورد نیاز برای پیشگیری از انواع بیماری و ایجاد شرایط سخت برای هموطنان عزیز، نمایند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

دادستان تهران در پایان از مردم و شهروندان عزیز تقاضا نمود تا به توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص به کارگیری اقدامات لازم جهت پیشگیری از این بیماری و همچنین مراجعه افرادی که دارای علائم بیماری هستند به مراکز تعیین شده جهت درمان و جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری در بین سایر افراد توجه نمایند، زیرا استنکاف از این امر مسئولیت قانونی دارد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1361795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =