افزایش ۱۷درصدی بازرسی از نانوایی های استان سمنان / نانوایی ها الزامات بهداشتی را رعایت کنند

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بازرسی از نانوایی های استان سمنان در سال جاری حدود ۱۷درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی تشنه دل در حاشیه بازدید از چند واحد نانوایی در سمنان با اعلام این خبر افزود : از ابتدای امسال ۱۲ هزار و ۲۴۷مورد بازرسی از واحدهای نانوایی استان انجام گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۷درصد رشد داشته است.

 وی با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت و بازرسی ها از واحدهای خبازی استان گفت: این بازرسی ها در راستای اهداف و مصوبات کارگروه و بمنظور نظارت ویژه بر کیفیت و کمیت نان های تولیدی صورت گرفته است و با واحدهایی که قوانین نظام صنفی و مشتری مداری را رعایت نمی نمایند و نان های بی کیفیت به مردم عرضه  می نمایند به شدت برخورد می شود.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه اظهار داشت از این تعداد بازرسی صورت گرفته ، ۷۷۱ فقره پرونده تخلف با عناوین کم فروشی ، عرضه خارج از شبکه آرد ، عدم رعایت ساعات کاری و غیره به ارزش ریالی بالغ بر ۲۷میلیارد و ۱۳۹ میلیون ریال تشکیل شده است که این پرونده ها جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

علی تشنه دل در حاشیه این بازدید ها که بصورت گشت مشترک و با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و بازرسان سازمان صمت ، تعزیرات حکومتی و بهداشت انجام شد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی متصدیان واحدهای نانوایی ملزم به رعایت اصول بهداشتی می باشند که در غیر اینصورت با واحدهایی که دستورالعمل های بهداشتی که از سوی مرکز بهداشت ابلاغ شده است را رعایت نکنند به شدت برخورد می شود.

وی خاطر نشان کرد هم استانیهای عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نانوایی های سطح استان از قبیل کم فروشی ، عدم رعایت ساعت کاری ، گرانفروشی ، عرضه خارج از شبکه آرد ، عدم رعایت اصول بهداشتی و غیره موارد را از طریق سامانه تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش دهند.

46

کد خبر 1362380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =