راه اندازی غسالخانه ویژه متوفیان کرونا در وادی رحمت تبریز/ دستورالعمل های دینی و پروتکل های بهداشتی رعایت می شود

سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز اعلام کرد: در اجرای دستور اخیر مقام معظم رهبری در خصوص رعایت حداقل واجب در مورد دفن متوفیان مسلمان، این سازمان در عرض ۴۸ ساعت نسبت به راه اندازی غسالخانه ویژه متوفیان کرونا در وادی رحمت تبریز اقدام کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از امور ارتباطات، فرخ جلالی یادآور شد: مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که براثر ویروس کرونا فوت کرده، فرمودند که مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود و باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.
وی ادامه داد: برای اجرای این دستور، رفع دغدغه خانواده های محترم متوفیان و نیز رعایت بالاترین اصول بهداشتی، غسالخانه ویژه ای برای تغسیل متوفیان کرونا در وادی رحمت تبریز راه اندازی و آموزشها و تجهیزات لازم برای پرسنل واحد تغسیل و تدفین نیز فراهم گردید.
به گفته سرپرست سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، تغسیل اموات بیماری های واگیردار ویروسی مانند کرونا با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده صورت گرفته و از مواد ضدعفونی لازم برای جلوگیری از خطرات احتمالی بهره گیری می شود.
فرخ جلالی با اشاره به انتشار برخی تصاویر منتسب به تدفین متوفیان کرونایی در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: برخی رفتارهای صورت گرفته موجب تکدر خاطرات بازماندگان متوفیان گردیده لذا این سازمان تمام تلاش خود را برای حفظ کرامت انسانی و دینی شهروندان در تبریز به کار خواهد بست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کارگروه ویژه مقابله با کرونا از ابتدای اسفند در این مجموعه تشکیل شده است یادآور شد: در پی شیوع ویروس کرونا و با هدف تامین سلامت و بهداشت شهروندان و پرسنل سازمانی، محوطه وادی رحمت همه روزه به طور مرتب با سموم ویژه ضدعفونی می‌شود.
فرخ جلالی همچنین ادامه داد: لباس، تجهیزات و مواد ضدعفونی لازم برای واحد تغسیل و تدفین متوفیان مبتلا به کرونا در تبریز تامین شده و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد

46

کد خبر 1362412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =