تعطیلی اماکن ورزشی خوزستان تا پایان امسال تمدید شد

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: این که این اداره‌کل به‌تن‌هایی نمی‌تواند در خصوص ورود مسافران نوروزی به خوزستان تصمیم‌گیری کند وتصمیم نهایی به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان به نقل از  مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: براساس اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا تمام اماکن ورزشی استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس یاد شده و حفظ سلامت ورزشکاران تا پایان امسال تعطیل خواهند بود.

افشین حیدری اظهار داشت: پیش از این به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از هشتم تا شانزدهم اسفند اماکن ورزشی خصوصی و دولتی استان تعطیل اعلام شده بودند.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰ هیات ورزشی در استان فعالیت می کنند افزود: تصمیمات لازم درباره فعالیت‌های ورزشی فروردین ماه، پس از بررسی شرایط روز اعلام خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: سلامتی ورزشکاران و خانواده های آنها برای ما مهمتر است لذا انتظار داریم که خود ورزشکاران نکات ایمنی و بهداشت فردی را به خوبی رعایت کنند تا به این بیماری مبتلا نشوند.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید دست به دست هم دهیم تا این مشکل(ویروس کرونا) در کشور برطرف شود گفت: از روزهای ابتدایی شیوع بیماری بیش از یک هزار باشگاه ورزشی، مسابقات لیگ برتر فوتبال استان و سایر رشته ها را نیز تعطیل کردیم و هم اینک عملیات ضدعفونی و گندزدایی این اماکن در حال انجام است.

حیدری با بیان اینکه درخصوص فعالیت های ورزشی، تابع تصمیمات ستاد ملی پیشگیری با بیماری کرونا هستیم افزود: همه روزه بازرسان و کارشناسان ما از اماکن تحت پوشش بازرسی می کنند و  هر نوع فعالیت مجموعه‌ها و باشگاه های ورزشی را متوقف خواهند کرد.

تا ظهر روز یکشنبه تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان ۶۹ نفر ثبت شده که ۱۶ نفر از آنهت فوت کرده اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه ۱۷ اسفندماه به پنج هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

46

کد خبر 1362413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =