"قزوین" جزو استان‌های پیشتاز در آمار کرونا

سیدحسین بی نیاز گفت: متاسفانه آمارهای چند روز اخیر نشان می‌دهد که استان قزوین یکی از استان‌های پیشتاز در شیوع بیماری کرونا شده که همین امر نگرانی‌ها را افزایش داده است؛ لذا ضرورت دارد که مردم احساس مسئولیت بیشتری کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدحسین بی‌نیاز مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا قزوین در مورد اقدامات انجام شده به منظور کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در استان قزوین اظهارکرد: با دستور استاندار، ستاد مقابله با کرونای استان تشکیل و از ابتدای شیوع این ویروس در استان به صورت متوسط روزانه یک جلسه در قزوین برگزار شده است.
وی افزود: کمیته‌های مختلفی نیز در این راستا تشکیل شده که در کمیته اطلاع‌رسانی نیز اعضای کمیته را از دستگاه‌های مختلف تشکیل دادیم که به صورت مرتب با هم در ارتباط بوده و تولید محتوا و اطلاع رسانی می‌کنیم.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای قزوین تصریح کرد:  اصحاب رسانه و صدا و سیما نیز پای کار هستند و مردم را با نکات بهداشتی و باید و نبایدها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آشنا می‌کنند.
وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین از سوی استاندار به عنوان محور فعالیت‌های ستاد انتخاب شد؛ چرا که این موضوع یک بحث کاملاً تخصصی است لذا با دستور استاندار تمام دستگاه‌های استان موظف شدند طبق خواسته دانشگاه علوم پزشکی عمل کنند و هر امکاناتی را که دانشگاه علوم پزشکی درخواست کرد در اختیار آن قرار دهند.
بی‌نیاز عنوان کرد: در زمینه نیروی انسانی آموزش دیده نیز دستگاه‌هایی همچون آموزش و پرورش، سپاه و ارتش به صورت داوطلبانه پای کار آمده و مراکز بهداشتی درمانی و نیروهای آموزش دیده خود را در اختیار ما گذاشتند تا از فشار سنگین کاری پرسنل مراکز درمانی آموزشی استان نیز کاسته شود و آنها بتوانند با تمرکز بیشتری به بیماران رسیدگی کنند.
وی تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم همه توصیه‌ها بخشی از جامعه همراهی لازم را نکردند و با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم، مدارس تعطیل و ساعت اداری به منظور پیشگیری از بیماری کاسته شده اما همچنان شاهد هستیم که برخی از مردم در بازار به راحتی خرید می‌کنند و در تجمعات حاضر می‌شوند که این خود زمینه شیوع بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای قزوین بیان کرد: متاسفانه آمارهای چند روز اخیر نشان می‌دهد که استان قزوین یکی از استان‌های پیشتاز در شیوع بیماری کرونا شده که همین امر نگرانی‌ها را افزایش داده است؛ لذا ضرورت دارد که مردم احساس مسئولیت بیشتری کرده و احساس خطر کنند.
وی عنوان کرد: این بیماری به ویژه برای افراد کهنسال خطرناک است و با نگاهی به آمارها متوجه می‌شویم بیشترین آمار فوتی در استان مربوط به افراد بالای ۸۰ سال است و این زنگ خطری برای بزرگترهای ماست که ما احترام ویژه‌ای برای آنها قائل هستیم اما با بی توجهی ممکن است زندگی آنها را به خطر بیندازیم.
بی‌نیاز بیان کرد: افرادی که به لحاظ جسمانی ضعیف بوده و دچار بیماری‌های مزمن و زمینه‌ای هستند هم شدید در خطر ابتلا به بیماری کرونا و حتی مرگ قرار دارند بنابراین باید بیش از بقیه مراقبت کنیم که کمتر آسیب ببینند.
وی تاکید کرد: برای غلبه بر این بیماری مردم باید به توصیه های بهداشتی که به کرّات در این روزها به آن اشاره می‌شود عمل کنند و مگر در مواقع ضروری از منزل خود خارج نشوند، قطعا ما می‌توانیم با مدیریت و همراهی بیشتر این ویروس را شکست دهیم.
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات در دست اجرا گفت: تیم‌های داوطلب جمعیت هلال احمر قزوین با استقرار در برخی نقاط شهری اقدام به تب سنجی داوطلبانه شهروندان می‌کنند؛ همچنین در مبادی ورودی شهرهای استان نیز از مسافران علاوه بر تب‌سنجی، آموزش‌های اولیه برای مقابله با این ویروس انجام می‌دهند.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه ظرفیت مراکز درمانی دولتی به دلیل مراجعه کنندگان زیاد در حال تکمیل شدن بود لذا جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار و قرار شد که بیمارستان خصوصی هم به کمک بیایند؛ همچنین در کنار آن بیمارستان سیاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین برپا شده که کاملا مجهز و به روز بوده و می‌تواند به زودی بیماران را پذیرش کند.
بی‌نیاز عنوان کرد: شایعه شده بود که بیمارستان رحیمیان قرار است بیماران کرونایی سایر استان‌ها را پذیرش کند که کاملا تکذیب می‌کنیم و اگر قرار باشد این بیمارستان، بیماران کرونایی را پذیرش کند فقط مختص شهرستان البرز خواهد بود.
وی تصریح کرد: خواهش می‌کنیم که مردم به شایعات توجه نکنند؛ زیرا بعضی آمارها ساختگی بوده و باعث نگرانی و دلهره مردم می‌شود حتماً به آمارهایی که از طریق صدا و سیما، مراجع رسمی و خبرگزاری‌های مرجع و موثق اعلام می‌شود توجه کنند.
مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا قزوین گفت: آمار و ارقام ساختگی موجب تشویش اذهان عمومی جامعه می شود؛ اگر مردم به همه موارد بهداشتی عنوان شده از سوی متخصصان و پزشکان عمل کنند مشکل خاصی برای کسی پیش نمی‌آید منتها منوط بر این است که مردم در منزل مانده و خرید غیرضروری خود را انجام ندهند.
وی در پایان گفت: امیدواریم ظرف ده روز آینده بتوانیم با برنامه‌ریزی صورت گرفته و به ویژه با مشارکت مردم اثر ویروس را خیلی کمتر کنیم.

46

کد خبر 1362425
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =