قرنطینه مناطق ثروتمند ایتالیا باعث سقوط ۱۱ درصدی سهام شد

مهر به نقل از رویترز نوشت: روز دوشنبه به دنبال اعلام قرنطینه بخش بزرگی از مناطق ثروتمند ایتالیا، شامل مرکز مالی این کشور، میلان، بازار سهام آن سقوط کرد.

روز دوشنبه به دنبال اعلام قرنطینه بخش بزرگی از مناطق ثروتمند ایتالیا، شامل مرکز مالی این کشور، میلان، بازار سهام آن سقوط کرد. این در حالی است که آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن ظرف ۲۴ ساعت گذشته با جهشی بسیار بزرگ روبرو شده است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا با جهشی بزرگ ۲۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۷۳۷۵ نفر رسید و تعداد مرگ‌ومیر ناشی از آن هم با جهش ۵۷ درصدی به ۳۶۶ نفر افزایش یافت.

متعاقباً دولت ایتالیا با اعلام محدودیت‌هایی بی‌سابقه ۱۶ میلیون نفر را تا ۳ آوریل قرنطینه کرد. این قرنطینه از دیشب با امضای نخست‌وزیر ژوزفه کونته به قانون تبدیل شد. طبق این قانون افراد حق ورود و خروج از منطقه لمباردی، که ثروتمندترین منطقه ایتالیا است و ۱۴ استان در ۴ منطقه دیگر را نخواهند داشت. شهرهای ونیز، مودنا، پارما، پیاچنزا، رجیو امیلیا و ریمینی، در این طرح قرار دارند.

شاخص سهام فوتسی میلان که از آغاز بحران کرونا در این کشور ۱۷ درصد سقوط کرده بود امروز با وحشت ایجاد شده از قرنطینه قلب اقتصادی ایتالیا، ۱۱ درصد دیگر سقوط کرد.

۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1362544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =