۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
کاهش تردد در جاده‌های خراسان شمالی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: شیوع بیماری کرونا ، موجب کاهش تردد در جاده‌های استان به میزان ۱۸ درصد شده است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی ، جعفر شهامت اظهار داشت: تردد خودروها در جاده های استان در بازه زمانی هشتم تا ۱۸ اسفند ماه سالجاری در مقایسه با ۲۷ بهمن ماه تا هفت اسفندماه، ۱۸ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: در بازه زمانی هشتم تا ۱۸ اسفند ماه، ۱۴۹ هزار و ۹۷۱ دستگاه خودرو وارد استان شده است که این رقم در مقایسه با بازه زمانی ۲۷ بهمن ماه تا ۷ اسفندماه  ۱۸ درصد کاهش دارد.

شهامت گفت: در بازه زمانی هشتم تا ۱۸ اسفند ماه ۱۴۷ هزار و ۸۴ دستگاه خودرو ازاستان خارج شده که این رقم در مقایسه با بازه زمانی ۲۷بهمن ماه تا ۷اسفندماه  ۱۸ درصد کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: دربازه زمانی  ذکر شده سفر با ناوگان عمومی برون شهری ۳۸ درصد کاهش وتعداد مسافر جابجا شده با ناوگان عمومی برون شهری ۴۳ درصد کاهش داشته است.

وی درباره اقدامات انجام شده در این اداره کل برای پیشگیری ازشیوع کرونا گفت: بر اساس مصوبات مدیریت بحران استان توقف کلیه ناوگان  در محدوده شهری به جز پایانه مسافربری  مطلقاً ممنوع  بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

شهامت تصریح کرد: تخلف رانندگان ناوگان عمومی برون شهری از طریق سامانه سپهتن بررسی و بصورت پیامک برای راننده ارسال می شود و تخلفات در کمیسیون تخلفات اداره کل بررسی می شود که تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر راننده متخلف اعمال قانون شده اند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای  خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بنرهای اطلاع رسانی در پایانه های مسافری، مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی، پلیس راه های استان  و ورودی و خرجی شهر نصب شده است و تیم های نظارتی این اداره کل همراه با پلیس راه در ورودی های شهر مستقر و از ورود اتوبوس ها به داخل شهر، ممانعت می کنند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در استان خراسان شمالی به ۲۴ نفر رسیده است.

48

کد خبر 1362554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =