بازدید از دستگاه های اجرایی، با هدف پایش ِمیزان رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و رییس کمیته بازرسی و ارزیابیِ ستاد مقابله با کرونا از بازرسی واحدهای اداری استان با هدف پایش میزان رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع کرونا خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  استانداری سمنان ، شریفی با بیان این نکته که دستورالعمل های اداری و بهداشتی به منظور پیشگیری و مقابله با عامل بیماری کرونا ۲۰۱۹ به دستگاه ها ابلاغ شده است، تاکید کرد: محیط های اداری از دو منظر حائز اهمیت است؛ از بابت حفظ سلامت کارکنان دستگاه و همچنین بمنظور توجه به سلامتِ ارباب رجوع.
وی رعایت حداکثریِ اصول بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس کووید-۱۹ (۱۹-COVID) را از حقوق اصلی کارکنان و مراجعین و تکلیف متقنِ مدیرانِ دستگاه های اجرایی و حوزه ی پشتیبانی و سلامت ادارات دانست و گفت: حفظ سلامت کارکنان و مردم مهمتر از هر کاری است و با هیچ سود و منفعتی قابل معامله نیست.

ایشان ادامه داد: به همین منظور، ارزیابی از عملکرد ادارات کل و سازمان ها با محوریتِ دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان ، در سطح استان انجام و بازدیدهای میدانی از روز شنبه آغاز شده است.

ایشان ضمن قدرشناسی از کارکنان استانداری و بازرسین این بخش اشاره کرد: در نخستین روز این بازرسی ها، از ۲۵ اداره کل، سازمان و شرکت بازدید شده است و این پایش تا پایان هفته ی آینده، ادامه دارد.

آموزشِ به کارکنان و شاغلین در واحدهای خدمات و بخش های عمومی، رسیدگی به وضعیت آبدارخانه ها و اماکن شستشوی بهداشتی ظروف، پرهیز از برگزاری همایش ها و برگزاری جلسات بصورت ویدئوکنفرانس، ارائه خدمات در بستر الکترونیکی ، دفاتر پیشخوان، پست و ...، لغو ماموریت های غیر ضرور اداری، ضدعفونی میز، صندلی، دستگیره ی درب ها، رایانه ها، آسانسور بصورت روزانه، جلوگیری از پذیرایی، قرار دادن مواد ضدعفونی در سطح اداره، حذف کارت ساعت ورود و خروج کارکنان و اثر انگشت، تمهید مقدمات دورکاری و ... از جمله شاخص های ۲۸ گانه ی ارزیابی از دستگاه های اجرایی استان می باشد.

مسئول کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا در پایان تاکید کرد به فرماندارانِ شهرستان های تابعه ، ابلاغ شده است که مشابه این پایش را در سطح ادارات شهرستانی عملیاتی و اجرایی کنند.

48

کد خبر 1362595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =