۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
ادامه صف‌کشی دموکرات‌ها علیه سندرز

فارس نوشت: یکی کاندیدای سابق رقابتهای درون حزبی دموکراتها اعلام کرد از جو بایدن، کاندیدای حاضر در صحنه رقابت حمایت می‌کند.

 «کوری بوکر» سناتور نیوجرسی و کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهور آمریکا، کاندید مورد حمایت خود را معرفی کرد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، بوکر روز دوشنبه اعلام کرد از «جو بایدن» کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا جهت رویارویی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حمایت می‌کند.

این سناتور دموکرات در پیامی توئیتری نوشت: «پاسخ نفرت‌پراکنی و تفرقه، حاکمیت مجدد روح هدف مشترک داشتن است».

وی افزود: «جو بایدن نه‌تنها پیروز خواهد شد بلکه نشان خواهد داد عوامل اتحاد از عوامل تفرقه بیشتر هستند. او غرور و افتخار را به کاخ سفید باز می‌گرداند و بر مشکلات بزرگی که داریم چیره می‌شود. به همین دلیل است که به تأیید جو افتخار می‌کنم».

حمایت بوکر از بایدن در حالی انجام می‌شود که روز گذشته «کاملا هریس» سناتور نیویورک و از دیگر کاندیدهای انصرافی دموکرات‌ها نیز حمایت خود از بایدن را اعلام کرده بود.

هریس چندی قبل به دلیل ناتوانی در جذب کمک‌های مالی، از کارزار نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ کنار کشید.

نامزدهای دیگر حزب دموکرات که از رقابت‌های درون‌حزبی کناره‌گیری کرده‌اند، از بایدن حمایت کرده‌اند. «الیزابت وارن» اما تاکنون از کسی حمایت نکرده است.

بر اساس نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» در میان رأی‌دهندگان به دموکرات‌ها در آمریکا که امروز (دوشنبه) منتشر شد، بایدن با اختلافی دو رقمی از سندرز رقیب دموکرات خود جلو افتاده است.

310311

کد خبر 1362617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =