11 راز مهم برای موفقیت فردی از زبان سه نویسنده معروف

همه افراد موفق از اول در ثروت و خانواده‌های متمول رشد نکرده‌اند، بلکه متحمل سختی‌های زیادی شده‌اند، روی خودشان سرمایه گذاری کرده‌اند و توانسته‌اند زندگی‌شان را بسازند. در این مقاله با 11 راز مهم موفقیت از دیدگاه سه نویسنده مشهور آشنا خواهید شد.

جی کی رولینگ

نویسنده کتاب‌های هری پاتر امروز به عنوان یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین زنان جهان شناخته می‌شود؛ اما داستان زندگی او از اول اینقدر خوب نبود. او یک ازدواج ناموفق را پشت سر گذاشته بود و روزهای سختی را به همراه فرزندش در فقر سپری می‌کرد. بارها و بارها دست رد بر سینه‎‌اش خورد تا اینکه در نهایت یک ناشر قبول کرد کتابش را منتشر کند و ناگهان دنیای او زیر و رو شد. در ادامه با ؟؟؟ راز موفقیت از دیدگاه جی کی رولینگ آشنا خواهید شد.

1. از شکست نترسید

به اعتقاد رولینگ شکست از افراد، موجوداتی محتاط می‌سازد که هرگز حاضر نیستند به دنبال رویاهای خود بروند و روش‌های تازه‌ای را ابداع کنند. ضمن اینکه او معتقد است این طرز فکر اشتباه را که افراد موفق همگی در شرایطی ایده‌آل رشد کرده‌اند و استعداد زیادی دارند، باید کنار گذاشت چون اهمیت تلاش و دلسرد نشدن را به کلی رد می‌کند. بسیاری از افراد موفق از جمله جی کی رولینگ، از دل حوادث تلخ و افسردگی بیرون زده‌اند و مسیر شخصی‌شان برای رسیدن به موفقیت را پیموده‌اند. رازهایی برای زندگی کردن به بهترین شکل در این مطلب نوشته شده است اما اکنون رسیدن به موفقیت از دید این نویسنده را نیز باهم بررسی می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شود:

2. حواشی را کنار بگذارید

با نگاهی به زندگی افراد موفق متوجه خواهید شد که بیشترشان با تمرکزی مثال زدنی بر روی کارشان تمرکز کرده‌اند و به جای معطوف کردن تلاش‌شان روی چند موضوع مختلف، بر یک موضوع واحد متمرکز شده‌اند. جی کی رولینگ هم دقیقا همین وضعیت را داشته است. ایده نوشتن کتاب هری پاتر زمانی که در یک ایستگاه قطار بود به ذهنش رسید. او این ایده جالب را نه تنها رها نکرد، بلکه به صورت بی وقفه و شبانه روزی شروع به کار کردن روی ایده و نوشتن آن شد تا امروز به شهرتی جهانی دست پیدا کند.

3. عاشق کارتان باشید

یکی از نکاتی که به صورت مشترک از زبان افراد موفق به ویژه نویسنده‌ها شنیده می‌شود این است که آن‌ها عاشق کارشان هستند. اگر بتوانید شغلی را برای خودتان انتخاب کنید که به آن علاقه شدیدی دارید دو اتفاق بزرگ می‌افتد؛ اول اینکه هیچ وقت از انجام دادن آن خسته نمی‌شوید و همیشه برایتان حکم سرگرمی را خواهد داشت. دومین اتفاق رشد خلاقیت شما در این زمینه است؛ چون وقتی به چیزی علاقه داشته باشید، ناخودآگاه ایده‌های تازه در ذهنتان جوانه خواهد زد. جی کی رولینگ خودش را زن خوشبختی می‌داند چون به نویسندگی که شغل مورد علاقه‌اش است، می‌پردازد.

4. امیدوار بمانید

از دست دادن همیشه سخت است؛ اما نباید درس‌های ناشی از آن را فراموش کرد. برای مثال خانم نویسنده هری پاتر در شرایطی کتابش را نوشت که به قول خودش اسباب‌بازی‌های فرزندش آنقدر کم بود که در یک جعبه کفش جا می‌گرفت. او از همسرش جدا شد، با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرد و بارها و بارها جواب نه شنید؛ اما باز هم امیدوار ماند و به تلاشش ادامه داد. این تلاش، امیدواری و حرکت در مسیر درست او را به یکی از بهترین‌های دنیای داستان نویسی تبدیل کرد.

5. تخیل خلاق داشته باشید

فرض کنید همان لحظه‌ای که ایده داستان هری پاتر به ذهن نویسنده‌اش رسید او با جملاتی مثل «خیال پردازی کار بچه‌هاست» یا «دست از خیال پردازی بردار»، ندای درونش را ساکت می‌کرد و تا پایان عمرش تمام فرصت‌هایی را که در حال حاضر به دلیل تخیل خلاقش به دست آورده است را از دست می‌داد. درست به همین دلیل است که شما هم باید به تخیلاتتان هر چند کودکانه به نظر برسند، اهمیت دهید.

برایان تریسی

یکی از بزرگترین منتورها و نویسندگان انگیزشی دنیا برایان تریسی است. او بر خلاف بزرگسالی‌اش سال‌های کودکی و جوانی‌اش را در فقر گذراند؛ اما بررسی شیوه زندگی افراد موفق و تغییر سبک زندگی‌اش منجر به موفقیت‌های بی‌نظیر او شد که در نهایت او را به یکی از چهره‌های ثروتمند و موفق دنیای تجارت تبدیل کرد در اینجا می‌توانید بیشتر با او و سرگذشت آن آشنا شوید. او در کتاب‌هایش از روش‌های زیر به عنوان رازهای موفقیت نام می‌برد.

1. برنامه بریزید

هر انسانی مجموعه‌ای از توانایی‌ها و زمان است و اگر نتواند هر دوی این‌ها را با هم مدیریت کند، استعدادهایش تلف خواهد شد و در مسیر موفقیت حرکت نخواهد کرد. به همین دلیل تریسی اعتقاد دارد که برنامه ریزی یکی از مهم‌ترین لطف‌هایی است که هر فرد می‌تواند به زندگی شخصی‌اش داشته باشد.

2. از منطقه امن بیرون بزنید

احتمالا اصطلاح منطقه امن یا Comfort Zone را شنیده‌اید. منطقه امن شرایطی است که شما در آن احساس راحتی می‌کنید و برای از دست ندادنش حاضر به هیچ ریسک تازه و انجام چالش جدیدی نمی‌شوید؛ به همین دلیل هم استعدادهایتان شکوفا نخواهد شد و در جا خواهید زد. برایان تریسیو نویسندگان موفق بررسی می‌کنند که کدام اصل از میان اصول جهان بینی راه انتخاب زندگی انسان را مشخص می‌کند که در این مطلب می‌توانید با آنها آشنا شوید و توصیه می‌کنند ترس از شکست را کنار بگذارید و از منطقه امن‌تان بیرون بزنید.

3. زیاده از حد فکر نکنید

اصطلاح Over Thinking یا فکر کردن بیش از اندازه یکی از اصطلاحات رایج سال‌های اخیر است. بیش از اندازه فکر کردن شرایطی است که شما به جای اتخاذ تصمیم مرتب به فکر کردن درباره تصمیمی که می‌خواهید بگیرید فکر می‎‌کنید و این میزان تفکر تا حدی پیش می‌رود که فرصت را از دست شما درمی‌آورد. به همین دلیل به خاطر داشته باشید شکست برای همه پیش می‌آید، پس ترس از شکست را کنار بگذارید و با توجه به منطق و احساستان به موقع تصمیم بگیرید.

آنتونی رابینز

یکی دیگر از نویسندگانی که در زمینه رازهای موفقیت بسیار شناخته شده، آنتونی رابینز است. جالب است بدانید او در جوانی نه ثروتمند بود و نه موفق؛ بلکه جوانی بود که از اضافه وزن رنج می‌برد و در فقر زندگی می‌کرد. بعد از مدتی اما او سبک زندگی‌اش را عوض کرد و شروع به کنترل ذهن کرد. امروز او یکی از موفقترین و در عین حال خوش اندام‌ترین نویسندگان جهان است.

1. استانداردهایت را بالا ببر

باید یاد بگیرید که روز به روز سطح استانداردهایتان را بالا ببرید و کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید. بالا بودن استانداردها باعث تلاش بیشتر شما خواهد شد و انگیزه بالاتری به شما خواهد داد.

2. برای بدترین‌ها آماده باشید

در حالی که بسیاری از نویسندگان می‌گویند نباید به شکست فکر کرد؛ رابینز معتقد است باید برای بدترین‌ها آماده بود و استراتژی داشت. این استراتژی ممکن است تغییر روش انجام کار یا تغییر هدف باشد. در هر حال باید روشی داشته باشید که اگر بدترین شرایط ممکن برایتان اتفاق افتاد، به طور کامل نابود نشوید و بتوانید دوباره از جایتان بلند شوید.

3. مشتری صرف خریدار نیست

مشتری شما چه خواننده کتابتان باشد، چه کسی که از خدمات یا کالاهای شما استفاده می‌کند، جایگاهی منحصر به فرد در بهبود کسب و کار شما دارد. به همین دلیل آنتونی رابینز پیشنهاد می‌کند به مشتری‌هایتان عشق بورزید و آن‌ها را صرفا به چشم کسانی که برای شما سود مالی به دنبال دارند، نگاه نکنید.

2121

کد خبر 1362849

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =