ضدعفونی کردن تمام اقلام خریداری شده

به گفته دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، با توجه به پیشگیری از طریق قرنطینه خانگی، اقلامی که وارد خانه می شود را باید از ویروس کرونا، پاک کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: باید خانه، نقطه پاک و امنی شود، پس خریدهایی که مجبور هستیم از بیرون از خانه تهیه کنیم، باید از ویروس کرونا پاک شوند. 
وی تصریح کرد: ابتدا باید به محض ورود به منزل، با استفاده از آب و شوینده های رایج، صورت و دست(ترجیحا تا آرنج) شُسته شود و رعایت 20 تا 30 ثانیه شستشو الزامی است.
این مقام مسئول، با اذعان به اینکه سطوح سخت، مانند موبایل، دکمه آسانسور و کلید، از سطوح نرم، مانند لباس، آلوده‌تر هستند، گفت: همه این ها باید با ورود به منزل، ضدعفونی شوند.
دکتر مهرعلیان برای شستشوی لوازمی که از بیرون خریداری می شود، توصیه کرد: اسکاچ جداگانه تهیه شود، زیرا احتمال آلودگی خریدها از مبدا، تا بارگیری و توزیع و هنگام خرید، بالا است و با این اقدامات می توان سلامت خود را در این دوره تضمین کرد.
وی تصریح کرد: محدوده فرضی یک متری ورودی را در نظر داشته باشیم و خریدها، با استقرار در آن، و سپس ضدعفونی شدن، وارد خانه شود. وی ادامه داد که با در نظر گرفتن تشت یا لگنی مخصوص خریدها، باید به نوبت آن‌ها را به آشپزخانه برد و با اسکاچ، مایع ظرفشویی و آب، شستشو داد و البته در آخر، باید سینک ظرفشویی را نیز به همین ترتیب شُست.
رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین تاکید کرد که بعد از خرید، مانتو، کت، کاپشن و سایر لباس‌های بیرون خود را باید در همان محدوده ورود خانه قرار داد و بیش از محدوده فرضی که گفته شد، بیشتر وارد خانه نشود.
رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین یادآور شد: با توجه به سنگین بودن این ویروس، احتمال آلوده بودن کف کفش‌ها نیز وجود دارد، پس هرگز با کفش وارد خانه نشوید، چون این کار می‌تواند برای کودکان خُردسال به شدت خطرناک باشد و در عین حال برای سایر افراد خانواده نیز نگران‌ کننده است.

48

کد خبر 1363018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =