تداوم آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران این استان با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا، تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه می‌یابد.

به گزارش خبرآنلاین از استان مرکزی ، سید علی آقازاده عصر سه‌شنبه در ستاد قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی افزود: در صورت تداوم برنامه‌های استان در مقابله به شیوع ویروس کرونا، احتمال طغیان این بیماری بسیار پایین می‌آید.
وی ادامه داد: در خصوص قیمت تمام شده اقلام پزشکی بین دستگاه‌های ناظر و مجری اختلافاتی وجود دارد که برای رفع این مهم و تسهیل در امور مردم، ستاد تنظیم بازار استان وظیفه دارد با تحلیل و بررسی فرآیند تولید، قیمت نهایی برای مصرف‌کننده کالاها را اعلام کند.
استاندار مرکزی اظهار داشت: ایجاد نقاهتگاه در نقاط مختلف استان برای استفاده احتمالی باید مورد توجه فرمانداران و مسوولان شهری شهرستان‌های استان قرار گرفته و آمار نهایی به استانداری اعلام شود.
آقازاده بیان کرد: سفر به استان مرکزی در ایام نوروز محدودیت و حتی ممنوعیت دارد و به کسانی که این استان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند توصیه می‌شود از این تصمیم خود صرف‌نظر کنند چرا که از ورود آنان به شهرهای استان جلوگیری می‌شود و لی افرادی که قصد عبور از شهرهای این استان را دارند، آزاد هستند.
وی با بیان اینکه کالاهای اساسی و میوه به میزان کافی در استان وجود دارد، گفت: تعداد مراکز توزیع میوه شب عید، برای جلوگیری از تجمعات و مقابله با شیوع ویروس کرونا نسبت به پارسال بیشتر می‌شود.
استاندار مرکزی امکانات و تجهیزات پزشکی در مقابله با ویروس کرونا را محدود عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود خیران و نهادهای مردمی از جمله اداره کل اوقاف و امور خیریه دولت را در ابن برهه حساس پشتیبانی کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: خودداری از تجمعات از جمله مراسم جمعه آخر سال و نیز از جلوگیری مسافرت به استان مرکزی می‌تواند نقش مهمی در ثبات و کنترل ویروس کرونا در استان داشته باشد.
دکتر محمد جمالیان افزود: گسترش نقاهتگاه‌ها یکی از دستورات و مصوبات این نشست است که فرمانداران باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند.
وی ادامه داد: بازار تاریخی، پاساژها و مراکز خرید اراک از فردا از ساعت‌های ۹ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۱۹ ضدعفونی می‌شود که از مردم این شهر انتظار داریم در این ساعت از مراجعه به مراکز خرید پرهیز کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شماره حساب ۲۰۰۰۵۵۰۰۰۵۵ این نهاد نزد بانک رفاه کارگران آماده دریافت کمک‌های خیران برای مقابله با ویروس کرونا است.
جمالیان اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار تا عصر امروز ۴۱۶ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

48

کد خبر 1363093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =