فروش گوشت قرمز بیش از ۱۰۵ هزار تومان گرانفروشی است

مدیرکل تعزیرات استان تهران می‌گوید براساس اعلام اتحادیه گوشت و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت گوشت شقه‌ای حدود ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان است، بیش از این رقم گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدعلی اسفنانی، مدیر کل تعزیرات استان تهران، درباره گرانی کالاهای اساسی در روزهای اخیر، گفت: از ۲ سال پیش تامین گوشت قرمز موردنیاز کشور با مشکلاتی روبه رو بود که برخی علت اصلی این امر را خشکسالی پی در پی در سال‌های اخیر و کاهش تولید دام زنده می‌دانند.

دام زنده سبک به میزان کافی در شهرستان‌های استان تهران موجود است

وی افزود: حدود ۲ ماه پیش جلسه‌ای در استانداری تهران به منظور بررسی مشکل حوزه گوشت قرمز تشکیل شد، براساس گزارش‌های ارائه شده، در شهرستان‌های استان تهران دام زنده سبک به میزان کافی موجود است که می‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد، بنابراین نیازی به واردات دام زنده نیست.

مدیرکل تعزیرات استان تهران اظهار کرد: در جلسه مذکور مقرر شد مجوز کشتار دام‌های سبک زنده صادر شود تا با عرضه در فروشگاه‌های زنجیره ای و میدان‌های میوه و تره بار گوشت قرمز به صورت مستقیم در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد، متاسفانه این تصمیم اجرایی نشد و قیمت گوشت قرمز طی هفته ی گذشته در بازار افزایش یافت.

عرضه و تقاضا قیمت گوشت قرمز را تعیین می‌کند

وی با بیان اینکه گوشت قرمز مشمول قیمت گذاری اجباری نیست و عرضه و تقاضا بهای آن را تعیین می‌کند، تصریح کرد: براساس اعلام اتحادیه گوشت و سازمان حمایت از مصرف کننده قیمت گوشت شقه‌ای حدود ۱۰۰ تا ۱۰۵ هزار تومان است، بیش از این رقم گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

انبارهای گوشت قرمز و مرکبات پر است

اسفنانی اضافه کرد: قیمت برخی مواد غذایی مانند لیمو ترش و زنجبیل نیز متاثر از فضای به وجود آمده، گران شد که با تامین، قیمت آنها نزولی خواهد شد در واقع هجوم مردم به فروشگاه‌ها پس از شیوع کرونا زمینه افزایش قیمت‌ها را تاحدودی فراهم کرد، براساس گزارش های ارائه شده از سوی رئیس ستاد تنظیم بازار و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت مواد غذایی مانند گوشت قرمز، مرکبات و... کمبودی نداشته و انبارها پر است.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1363154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =