۰ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
چطور دست به صورت‌مان نزنیم؟

احتمالا برای مراقبت از خودتان در برابر ویروس کرونا مدام از مواد ضدعفونی‌کننده دست مانند آب و صابون استفاده می‌کنید، اما کارشناسان بهداشت و سلامت از شما کار دیگری می‌خواهند که به نظر خیلی‌ها سخت است: «به صورت‌تان دست نزنید!»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متخصصان بهداشت می‌گویند، علاوه بر شستن دست‌ها باید آنها را از چشم‌ها، بینی و دهان‌تان دور نگهدارید. بدین ترتیب کمتر به ویروس کرونا یا آنفلوآنزا و بیماری‌های دیگر مبتلا می‌شوید. اما گفتن این حرف آسان‌تر از عمل به آن است!

یکی از متخصصان سازمان بهداشت عمومی کالیفرنیا می‌گوید، دست زدن به صورت یکی از عادت‌های رفتاری است که تقریبا همه ما داریم و خلاف آن عمل کردن برای همه از جمله خود متخصصان سلامت و بهداشت مشکل است. اما باید این عادت را ترک کنید تا کمتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گیرید.

حتی اگر دست‌هایتان را دایما بشویید، به محض دست زدن به جایی یا چیزی که میکروب روی آن است، دست‌تان آلوده می‌شود و وقتی آن را به صورت‌تان می‌زنید، میکروب‌ها می‌توانند از طریق چشم‌ها، بینی و دهان وارد بدن‌تان بشوند.

بنا بر بررسی انجمن اپیدمی‌شناسی و کنترل بیماری‌های عفونی آمریکا در سال ۲۰۱۵، افراد به‌طور متوسط هر ساعت، حداقل ۲۳بار به صورت‌شان دست می‌زنند. این رفتار از زمان کودکی شروع می‌شود و برای ترک آن روش‌های زیر پیشنهاد می‌شود:

* دست‌هایتان را مشغول نگهدارید. در واقع می‌توانید یک توپ ضد استرس کوچک در دست‌هایتان نگهدارید.

* از دیگران کمک بخواهید. از دوست یا یکی از اعضاء خانواده بخواهید تا جایی‌که برای آنها امکان دارد، هر وقت دست‌تان به سمت صورت‌تان رفت، به شما هشدار دهند. پس از مدتی، دیگر این موضوع را فراموش نخواهید کرد.

* به عوامل محرک توجه کنید. شاید شما عادت به جویدن ناخن دارید و به همین دلیل دست‌تان مدام به سمت صورت‌تان می‌رود. پس این عادت‌های محرک را ترک کنید تا یادتان بماند که دست‌تان را دیگر به صورت‌تان نزنید.

مترجم: نادیا زکالوند

منبع: مدیکال اکسپرس

۴۷۲۳۲

کد خبر 1363363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =