۲۷ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
توسعه امنیت سایبری با یک جوان ایرانی

چندی پیش خبری در یک خبرگزاری منتشر شد. جوانی ایرانی از متخصصین و افراد آگاه در زمینه کرونا برای ساخت دوربین حرارت سنج که در حال طراحی آن هست کمک خواست. این خبر توجه مارا به این جوان جلب کرد و باعث شد بیشتر درباره آن تحقیق کنیم. آنچه که در ادامه میخوانید بیوگرافی این جوان فعالیست که تازه در جاده موفقیت قدم گذاشته است.

با شروع کرونا و شیوع آن در جهان کشورهای زیادی به دنبال پیدا کردن راه های درمان و پیشگیری از این بیماری هستند.

ایران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و همواره به دنبال نقطه عطفی برای شکست این بیماری است.

برخی از این تحقیقات به منظور درمان کروناست و برخی نیز به منظور مدیریت و تشخیص بیماری. یکی از افرادی که درصدد ساخت تجهیزاتی برای این بحران هست بهزاد قاسمی ست. وی در پی ساخت دوربین حرارت سنج از راه دور است. این دستگاه قابلیت تشخیص افراد بیمار را از راه دور خواهد داشت.

بهزاد قاسمی متولد مهرماه 1372 در شهر تهران است. قاسمی فعالیت خود را  از سال ۱۳۸۸ در زمینه‌ی امنیت سایبری شروع کرده و تا به امروز موفق به کسب افتخارات زیادی شده است. برخی این افتخارات به شرح زیر است:

  •  کارشناس تایید شده امنیت سیستم های اطلاعاتی (CISSP) در حوزه توسعه نرم افزار های رایگان و اپن سورس
  •  سفیر سیستم عامل امنیتی پاروت لینوکس در ایران
  •  طراحی و توسعه بسته ی نرم افزاری سای بون جهت جلوگیری از سرقت رمز ارز ها
  •  موسس گروه علمی پژوهشی آورکلاک با هدف تولید ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در راستای افزایش امنیت سایبری کاربران و مدیران سیستم
  •  برگزار کننده اولین ورکشاپ پاروت لینوکس در ایران

علاوه بر پروژه ساخت دوربین، ساخت بسته‌ نرم‌افزاری امنیتی برای جلوگیری از سرقت رمز ارزها برآمد از دیگر اقدامات در دست اجرا است.

جوانان ایرانی بارها ثابت کردند که در عرصه های زیادی موفق هستند و تحریم ها و سایر محدودیت ها نمیتواند سدی بر پیشرفت آنها باشد

2121

کد خبر 1363416

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =