پیش‌بینی روند افزایشی شیوع کروناویروس تا شب عید

ایسنا نوشت: رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، ضمن بیان اینکه برای اظهار نظر در مورد روند صعودی یا نزولی شیوع بیماری کروناویروس باید با بررسی دوره‌های زمانی ۱۰ روزه اظهار نظر کرد، در عین حال گفت: طبق بررسی‌های همه‌گیری شناسی احتمال روند افزایش بیماری تا شب عید قابل پیش‌بینی است.

دکتر حسین عرفانی با تاکید بر اینکه اظهار نظر در مورد روند افزایشی بیماری کروناویروس درست نیست، گفت: موارد افزایش به صورت روزانه ممکن است گزارش شود اما اگر نظر این باشد که بیماری سیری افزایشی دارد، نظر درست و کارشناسی شده‌ای نیست. 

عرفانی ادامه داد: باید مدت زمان یک هفته تا ۱۰ روز در نظر گرفته شود تا بتوانیم در مورد اینکه آیا روند بیماری افزایشی است یا خیر صحبت کنیم.

وی افزود: طبق بررسی‌های همه‌گیری شناسی احتمال روند افزایش بیماری تا شب عید قابل پیش‌بینی است و امیدواریم از اواخر اسفندماه نتایج مثبت اقدامات کنترلی را به شکل کاهش بیمای شاهد باشیم.

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سرایت بالای بیمای کووید_۱۹، اظهار کرد: هر یک بیمار می‌تواند به طور متوسط ۲ تا ۲.۵ نفر را آلوده کند و این روند به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد. در روزهای ابتدایی شیوع یک بیماری،  این موضوع روند افزایشی دور از انتظار نیست اما، اقدامات کنترلی تاثیر خود را در کاهش شیب بیماری از اواخر اسفند ماه نشان خواهد داد.

عرفانی ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری و تشکر ایشان از جامعه پزشکان و پرستاران قطعا برای ما مدال افتخار است.

وی با بیان اینکه بزرگترین هدف جامعه پزشکی خدمتگزاری به مردم است، افزود: در بین همکاران ما کسانی هستند که شبانه روز خدمت می کنند و از جان و دل مایه می گذارند که این خدمت و ایثار در درگاه الهی جایگاه خاص خود را دارد اما مردم هم باید توصیه های وزارت بهداشت را رعایت کنند.

عرفانی تأکید کرد: بهترین نوع قدردانی مردم از جامعه پزشکی و پرستاری و وزارت بهداشت رعایت مسائل و توصیه های بهداشتی است و امیدواریم با همکاری مردم طی دو سه هفته آینده این بیماری سیر نزولی پیدا کند و کنترل شود.

این مقام مسئول گفت: ستاد مدیریت کرونا در تلاش است تا با جذب استانداردهای لازم و با در اختیار گذاردن وسایل و تجهیزات حفاظت فردی،  سلامت افراد را در سطوح مختلف دولتی و خصوصی تأمین کند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1363418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =