کرونا در کمین فاجعه انسانی است

آرامستان های البرز در پنجشنبه آخر سال تعطیل است، ورودی و خروجی های استان البرز باید به شدت کنترل شود، قرنطینه خانگی مهمترین راهکار در مقابله با کرونا است، شهروندان به قرنطینه خانگی دقت کنند؛ کرونا در کمین فاجعه ای انسانی است، مدیران استان با تعصب مصوبات ستاد کرونا را عملیاتی کنند، مسئولان در کاهش تعداد پرسنل ادارات تدبیر کنند، مردم و مسئولان همانند شرایط جنگ در مقابله با کرونا برخورد کنند، فرمانداران رؤسای ستاد مقابله با کرونا در هر شهرستان هستند

به گزارش خبرآنلاین استان البرز جانشین ستاد مبارزه با کرونا استان البرز از اعمال کنترل شدید ورودی ها و خروجی های استان برای مقابله با کرونا ویروس خبر داد و گفت: استان البرز به دلیل شرایط خاص و ویژه از جمله مسیر عبوری چندین استان کشور، حضور یک میلیون نفر حاشیه نشین، وجود چندین ندامتگاه و زندان پتانسیل شیوع و اپدیمی کرونا ویروس را دارد به همین دلیل باید تمامی افرادی که به این استان وارد یا خارج می شوند تحت کنترل بهداشتی و درمانی قرار گیرند.
علی درویش پور با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: خوشبختانه با فرماندهی مطلوب دکتر شهبازی استاندار البرز تا امروز به رغم درگیری استان البرز با کرونا ویروس وضعیت بحرانی در استان وجود ندارد اما این بدان معنا نیست که شهروندان در مقابله با این ویروس کوتاهی کنند.
وی افزود: به رغم هماهنگی ها و تعاملات بین دستگاهی و همچنین همراهی دستگاه قضایی استان، نیروهای نظامی و انتظامی نسبت به سایر استان های کشور از جمله؛ قم، اراک، مازنداران و گیلان که در همسایگی استان البرز قرار دارند، شرایط استان در مقابله با کرونا تحت کنترل است اما اگر قرار باشید قصور و کوتاهی از سوی مدیری صورت گیرد باعث شیوع بیماری به سایر نقاط استان شده و فاجعه انسانی رخ خواهد داد.
این مسئول با تاکید بر اینکه مدیران استان باید با تعصب مصوبات ستاد کرونا را عملیاتی کنند، خاطر نشان کرد: از مدیران تمامی دستگاه های اجرایی استان، نیروهای بازرسی، نیروهای نظامی و انتظامی و ... انتظار داریم نه از سر تکلیف بلکه با تعصب نسبت به عملیاتی کردن مصوبات ستاد اقدام نموده و با بسیج تمامی امکانات و پتانسیل های خود نسبت به مقابله با کرونا ویروس اقدام کنند.
جانشین ستاد استانی مبارزه با کرونا در البرز با بیان اینکه هرگونه قصور و کوتاهی در اجرای مصوبات ستاد منجر به پیگیری حقوقی خواهد شد، افزود: عواقب هرگونه قصور و کوتاهی متوجه تمامی شهروندان است در این راستا تمامی مردم و مسئولان باید با حساسیت با این موضوع برخورد کنند تا بتوانیم نسبت به پاکسازی استان از این ویروس موفق عمل کنیم.
وی یادآور شد: استان البرز تاکنون توانسته است به همت سربازان حوزه بهداشت و درمان نسبت به پیشگیری و درمان افراد مبتلا به کرونا اقدامات شایسته ای انجام داده و رتبه چهارم کشور را در برخورد با کرونا ویروس به دست آورند اما اگر شهروندان به اصول پیشگیری و قرنطینه در منزل توجهی نداشته باشند تمامی زحمات پزشکان و پرستاران از بین خواهد رفت.
قرنطینه خانگی مهمترین راهکار در کنترل شیوع بیماری کرونا است
درویش پور در ادامه سخنان خود مهمترین راهکار در کنترل شیوع بیماری کرونا را قرنیطیه خانگی عنوان کرد و گفت: به توصیه همکاران دانشگاه علوم پزشکی رعایت قرنطینه خانگی و کاهش ترددها به هر طریق ممکن در کنار رعایت اصول بهداشتی و نظافت روزانه و مرتب منازل با مواد ضد عفونی کننده مهمترین راهکاری است که می تواند در کاهش و کنترل بیماری موثر واقع شود.
مسئولان در کاهش تعداد پرسنل ادارات تدبیر کنند
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه از جمله مصوبات ستاد کرونای استان کاهش تعداد نیروهای اداری بوده است، خاطر نشان کرد: کاهش تعداد نیروها و پرسنل ادارات از جمله مصوبات این ستاد بوده است که به مدیران دستگاه های اجرایی اعلام شده است. در این راستا مدیران با توجه به شرایط اداری و سازمانی خود با اتخاذ تدابیر مناسب باید تعداد نیروهای خود را به یک سوم رسانده و از موارد قانونی از جمله دورکاری، موافقت با مرخصی پرسنل و ... استفاده کنند.
تعطیلی آرامستان های استان در پنجشنبه آخر سال، تعطیلی امامزاده های استان، بازارچه ها، مراکز پذیرایی و اقامتی، باشگاه ها و لزوم تهیه ماسک و دستکش از سوی مراکز فروش مواد غذایی و فروشگاه ها و اصناف مختلف از دیگر تاکیدات جانشین ستاد استانی مبارزه با کرونا در البرز بود.
به گفته وی هرگونه تجمعی ولو دو یا سه نفره نیز می تواند عاملی برای بروز فاجعه ای بزرگ باشد که باید از سوی شهروندان به دقت مورد توجه قرار گیرد.
درویش پور همچنین تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های رسانه ای و روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان برای آگاهی بخشی بیشتر به مردم و اغنای آنان برای کاهش ترددها و مدیریت جو روانی برای گذار از این دوره مهمترین گامی است که می تواند مسئولان را برای یاری رساندن به مردم همراهی کند.
گفتنی است ضدعفونی معابر و خیابان های استان از سوی شهرداری ها، توزیع به لحظه کالاهای احتکاری در میان مردم، استفاده از ظرفیت های استانی و تجهیز سالن ها و سوله های برای قرنطینه موقت بیماران بهبود یافته، یکصدایی در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، ارائه آمار و اطلاعات مرتبط از سوی رئیس دانشگاه ها علوم پزشکی به منظور انعکاس اخبار موثق به مردم، نظارت بر عملکرد مراکز درمانی و بیمارستان ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی، بسیج تمامی امکانات برای ضدعفونی معابر و خیابان ها با همکاری بسیج و سپاه، همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح بیماریابی در محلات از دیگر مصوبات این ستاد بود.

48

کد خبر 1363493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =