اقدامات پیشگیرانه در برابر شیوع کرونا تقویت شود/ لزوم محدود کردن تجمعات و کنترل مبادی ورودی استان

استاندار آذربایجان شرقی بر تقویت اقدامات پیشگیرانه در برابر شیوع بیماری کرونا بویژه جلوگیری از شکل‌گیری تجمعات، آموزش و فرهنگ‌سازی اصول بهداشتی، سامان‌دهی تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده و کنترل تردد در مبادی ورودی استان تأکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین  به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی،  محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا، با اشاره به اینکه تجمعات یکی از علل شیوع ویروس کرونا است، افزود: تعطیل کردن فعالیت‌های اقتصادی و روال عادی زندگی در شرایط کنونی منطقی نیست و به جای آن باید رفت‌وآمدها و تجمعات محدود شود.
 
وی از پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه از قبیل محدودیت در فعالیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی و اجرای طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تبریز و ضدعفونی کردن مراکز اقتصادی و بازار تبریز استقبال کرد و گفت: پدیده کرونا به احتمال زیاد تا چند ماه آینده ادامه خواهد داشت و باید سبک زندگی جدیدی را برای مقابله با این پدیده تمرین کنیم.
 
پورمحمدی از اتحادیه‌های صنفی و تشکل‌های اقتصادی خواست تا بحث اطلاع‌رسانی و پیشگیری از عوامل شیوع بیماری کرونا را جدی بگیرند و برای کنترل این بیماری در کنار دستگاه‌های اجرایی مسئول تلاش کنند.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده از طریق داروخانه‌ها تأکید کرد و گفت: داروخانه‌ها مطمئن‌ترین شبکه توزیع این اقلام هستند و در صورت نیاز سایر نهادها نیز می‌توانند در این زمینه همکاری کنند.
 
پورمحمدی همچنین تداوم محدودیت تردد در مبادی ورودی استان را مورد تأکید قرار داد و از فرمانداران استان خواست با همکاری نهادهای مسئول، اقدامات کنترلی در مبادی ورودی شهرستان‌ها را تقویت کنند.
 
صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه، آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا را در استان ۱۷۵ نفر و تعداد فوت‌شدگان را ۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: متوسط سن مبتلایان، ۵۸ سال و فوت‌شدگان، ۶۵ سال است.
 
در این جلسه مصوبات کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونا درخصوص روند فعالیت بازار و مجتمع‌های تجاری و تولید و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

48

کد خبر 1363672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =