عامل انتشار شایعات کرونایی در استان سمنان دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی که در شبکه اجتماعی تلگرام شایعات فضای مجازی در خصوص ویروس کرونا را انتشار می‌داد، در استان سمنان دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  سمنان به نقل از پلیس فتا استان سمنان، حسین صادقی‌کاشان بیان کرد: تیم رصد فضای مجازی پلیس فتا استان سمنان در پایش سایبری خود فردی را که با انتشار و پخش شایعات اخبار در خصوص ویروس کرونا باعث تشویش اذهان عمومی در کانال‌های پرمخاطب شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام می‌کرد، دستگیر شد و با توجه به اهمیت موضوع، پرونده وی در دستور کار کارگاهان پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های مقدماتی مشخص شد این فرد در پیام‌های خود به کانال‌های معاند و نامعتبر استناد می‌کند و با انتشار آنها باعث خدشه‌دار کردن امنیت روانی کاربران و تشویش اذهان عمومی می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان سمنان اضافه کرد: پلیس فتا استان با اقدام‌های تخصصی در حوزه سایبری و با بهره‌گیری از بانک‌های اطلاعاتی، متهم به هویت معلوم را شناسایی کرد و او با اخذ دستور قضایی تحویل اداره پلیس شد.

صادقی‌کاشان گفت: متهم در اعترافات خود ترس از شیوع ویروس کرونا را انگیزه انتشار شایعات در فضای مجازی مطرح می‌کرد و با آنکه در ابتدا قصد فریب پلیس را داشت، با ارائه ادله دیجیتال انکارناپدیز دفاعی از خود نداشت.

وی تأکید کرد: مردم اخبار مربوط به ویروس کرونا را تنها از منابع رسمی پیگیری کنند و در صورت دریافت هر خبر غیرمعتبر و بدون منبع آن را انتشار ندهد زیرا پلیس فتا با انتشاردهنده هرگونه شایعات در فضای مجازی برخورد جدی خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است و شهروندان می‌توانند در خصوص جرائم در این حوزه با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.cyberpolice.ir اطلاعات کافی را کسب کنند.

48

کد خبر 1363678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =