توضیح رییس کل بانک مرکزی در خصوص تاثیر کرونا بر اقتصاد ایران

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: بر اساس گزارش همکارانم در بخش اقتصادی عملکرد سه ماهه سوم ۹۸( قبل از شیوع ویروس) کادگاه های بزرگ صنعتی، حاکی از رشد ۶.۱درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷دارد.

به گزارش خبرآنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این روزها به علت شیوع ویروس کرونا و درگذشت تأسف بار شماری از هموطنان و مشکلات بوجود آمده در زندگی روزمره مردم، خصوصا اختلال در کسب وکارهای فعالان اقتصادی، شاید ارائه گزارش آمار مثبت از نتیجه عملکرد کارگاههای بزرگ صنعتی کشور به عنوان جزء مهم بخش صنعت واز پیشرانان غلبه بررشد منفی اقتصاد، قدری غیر عادی تلقی شود.

همتی

براساس گزارش امروز همکارانم دربخش اقتصادی، عملکرد سه ماهه سوم ۹۸ (قبل ازشیوع ویروس) کارگاههای بزرگ صنعتی، حاکی از یک رشد ۶/۱ درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷ دارد. این درحالی است که عملکرد این شاخص در دو فصل اول و دوم ۹۸ نسبت به فصلهای مشابه در سال قبل منفی بود. در واقع این گزارش با احتمال بسیار زیاد از تداوم و تقویت رشد مثبت غیرنفتی تا قبل از شوک ناشی از ویروس کرونا حکایت می‌کند. انشاالله با تدبیر لازم و غلبه هرچه سریعتر بر مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، که قاعدتا بایستی یک شوک موقتی باشد، شاهد تداوم امیدبخش رشد غیرنفتی باشیم.

۲۲۳۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1363699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =