شایعه "مهندسی" وزیر و وزارت‌خانه از فوتبال به دوومیدانی!

روسای هیات‌های دوومیدانی به سازمان بازرسی کل کشور بابت تخلف در انتخابات فدراسیون دوومیدانی شکایت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی در حالی چند روز پیش برگزار شد که هنوز ترکش های آن به پیکره وزارت ورزش می خورد؛آن هم با برچسب "مهندسی شدن انتخابات".همه چیز از مصاحبه تند و آتشین مجید کیهانی پس از این مجمع آغاز شد.او که با علی نژاد درگیری لفظی پیدا کرده بود در جمع خبرنگاران حاضر شد و از مهندسی شدن انتخابات گفت.از اینکه یک سری ها اصلا در جلسه نبودند اما رای داده اند! از اینکه بعضی از رای ها را تلفنی گرفته اند و سر و ته این انتخابات باطل است.

اولین گلایه و اولین تیر در روشنایی!
شرایط کرونایی در کشور باعث شده بود تا خیلی ها گمان کنند که انتخابات فدراسیون دوومیدانی برگزار نخواهد شد.حتی به همین بهانه خیلی از روسای هیات ها در جلسه غایب بودند.حضور حداقلی اعضا (حتی پایین‌تر از حد نصاب دو سوم عضو) و البته دست و پا کردن اجباری چند عضو با نماینده و حتی به صورت تلفنی باعث شد تا سرانجام این مجمع برگزار و افشین داوری در یک انتخابات پر حرف و حدیث رییس فدراسیون شود.در شرایط عادی به حد نصاب نرسیدن اعضای مجمع باعث لغو انتخابات خواهد شد اما این انتخابات هر طور که بود برگزار شد.این نخستین گلایه معترضان و به خصوص کیهانی بود که بلافاصله رسانه ای شد.

رای فکس کردند تا مجمع به حد نصاب برسد!
برای رسیدن مجمع به حدنصاب که 28 نفر بود،ظاهرا یک نفر کم بوده که علی‌نژاد پس از صحبت با رئیس هیات سیستان وبلوچستان او را راضی می کند تا رای خود را از طریق فکس ارسال کند! به عقیده آنها سیستان و بلوچستان، گیلان، قم و مرکزی ‌استان های پرخطر در بیماری کرونا بودند و برای رفع مشکل تردد آنها پیشنهاد شده بود که رای خود را فکس کنند.این در حالی است که در همان مجمع ظاهرا علی‌نژاد خطاب به کیهانی گفته که نگران نباشید،رای هیات سیستان به نفع شماست!
پای سازمان بازرسی به ماجرا باز می شود
محمدحسین صادقیان پور( رئیس هیات آذربایجان شرقی) و حسین فهیمی(رئیس هیات دوومیدانی آذربایجان غربی) در گفت و گوهایی جداگانه اعلام کرده اند که هیچ نماینده‌ای از طرف آنها به مجمع معرفی نشده و اداره کل استان به صورت سرخود نماینده فرستاده است. در این انتخابات به دلیل غیبت روسا،نمایندگانی از جانب آنها رای خود را به صندوق انداخته اند! صادقیان پور که از این موضوع اظهار بی اطلاعی می‌کرد گفت:«همه برنامه‌های ورزشی در سراسر کشور کنسل شده بود اما من نمی دانم چه اصراری به برگزاری مجمع انتخاباتی دوومیدانی بود؟ ما هم به تبعیت از توصیه‌های وزارت بهداشت و همچنین وزارت ورزش و جوانان که از همه می‌خواهند برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در خانه بمانند برای حفظ سلامتی خود و دیگران تصمیم گرفتیم در مجمع شرکت نکنیم.»صادقیان‌پور و چاجی از تنظیم نامه اعتراضی به سازمان بازرسی خبر دادند.
تماس های مشکوک با روسا؛شکایت تان را پس بگیرید!
چاجی رییس هیات دوومیدانی خراسان جنوبی از تماس هایی حرف می زند که مضمونش این است:«شکایتی که کردید را پس بگیرید.»او با اشاره به این موضوع می گوید:«وقتی قرار بود پنجم اسفند مجمع عمومی برگزار شود ما ۲۶ نفر از رؤسای هیأت‌های استانی در دو مرحله به فدراسیون نامه نوشتیم که مجمع را به تعویق بیاندازند ولی دوستان پایشان را در یک کفش کردند که انتخابات باید برگزار شود.من شکایت خود را به سازمان بازرسی کل کشور هم رسانده‌ام. در این مجمع اتفاقات عجیبی رخ داده است.» 
رئیس هیأت دوومیدانی استان خراسان جنوبی در پایان گفت:«امروز تازه شروع جنگ است و رؤسای هیأت‌های استانی این مهندسی انتخابات را تحمل نمی‌کنند. از روز گذشته تا همین حالا بیش از ۵۰ نفر با من تماس گرفته‌اند که شکایتت را پس بگیر ولی من کوتاه نمی آیم و مسئولان باید حق من و سایر اعضای مجمع را بدهند.»
چرا مجمع به زمان دیگری موکول نشد؟
پژمان معتمدی دبیر فدراسیون در واکنش به این سوال می گوید:«بحث انتخابات قبل از کرونا جدی شده بود. از طرفی وزارت بهداشت هم اعلام کرده که تا اواخر اردیبهشت درگیر این ویروس هستیم و به تعویق انداختن انتخابات چیزی را حل نمی‌کرد. از آنجای که در سال منتهی به المپیک هستیم برگزاری انتخابات دو ماه قبل از المپیک توجیه چندانی نداشت و عملکرد رئیس فدراسیون در صورتی پس از المپیک می‌توانست ارزیابی شود که زمان مناسب برای اجرای برنامه داشته باشد.»

256 43

کد خبر 1363739

برچسب‌ها