آخرین وضعیت شیوع کرونا در گیلان/ نتوانستیم مردم را قانع کنیم در خانه بمانند

تسنیم نوشت: نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه حدود نیمی از افراد بستری، ترخیص شده‌اند، گفت: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته، با کمبود تجهیزات برای کادر درمان مواجهیم؛ ترددهای غیرضرور شهری و بین شهری، مشکل حاد استان گیلان است‌.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه خوشبختانه نمودار مبتلایان گیلان رو به کاهش است، اظهار کرد: از کل ۵۲۴۳ نفر ورودی به مراکز درمانی دولتی و خصوصی حدود ۲۹۷۰ نفر تا سه شنبه مرخص شده‌اند.

وی افزود: حدود ۱۶۰۰ نفر تا روز سه‌شنبه بستری داشته‌ایم که خوشبختانه با ورود بخش خصوصی به حوزه درمان بیماران کرونا، در مجموع حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت این بیمارستان‌ها به این حوزه تخصیص یافت و از مجموع ۳۸۰۰ تخت دولتی، تقریباً ۱۵۰۰ تخت به صورت ویژه به کرونا اختصاص داده شده است.

قربانی با اشاره به اینکه خروجی‌ها و ترخیص بیمارستان‌ها نسبت به ورودی‌ها افزایش یافته است، متذکر شد: علی‌رغم همه تلاش‌های صورت‌گرفته، همچنان با کمبود تجهیزات برای کادر درمان روبه‌رو هستیم که امیدواریم این مشکل برطرف شود. با وجود فشار روحی و روانی مضاعف و از دست دادن چند تن از همکاران پزشک و پرستار، همچنان کادر درمان با قوت در حال فعالیت هستند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حضور و ترددهای غیرضروری مردم در سطح شهر و مسافرت از سایر استانها به گیلان را " مشکل حاد" این استان خواند و با انتقاد نسبت به این مسئله، متذکر شد: متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ایم مردم را قانع کنیم که در منزل بمانند!

نماینده وزیر بهداشت در گیلان در خصوص اعمال محدودیت در تردد به استان گیلان، تصریح کرد: هنوز بستری برای ایجاد محدودیت تردد به گیلان فراهم نشده است،درباره این امر باید در سطح شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شود.

۴۵۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1363818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =