آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی را تا این لحظه ۶۶ نفر اعلام کرد.

 به گزارش خبرآنلاین از  بیرجند ؛ محمد دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: تا ظهر امروز آمار رسمی مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی که توسط سخنگوی وزارت بهداشت نیز بیان شد 66 مورد مثبت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته 15 مورد مبتلای جدید به آمار اضافه شدند گفت: در حال حاضر آمار مبتلایان در استان 66 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند با بیان اینکه از این تعداد تاکنون 4 نفر فوت شده‌اند افزود: 3 نفر از این تعداد متوفی مربوط به بیرجند و یک نفر در شهرستان طبس است که میانگین سنی این افراد بالای 50 سال بوده است.

دهقانی بیشترین آمار مبتلایان را در شهرستان بیرجند اعلام و بیان کرد: مابقی مربوط به شهرستان‌های قاین، طبس، زیرکوه، سرایان و فردوس هستند.

وی با تاکید براینکه مردم بیماری کرونا را جدی بگیرند و در خانه بمانند گفت: آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا ویروس نیز در بیمارستان ولیعصر(عج) راه‌اندازی شده و آزمایشات در این آزمایشگاه در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس پرونده الکترونیکی سلامت و به صورت تلفنی در شهرها بیماریابی در مراکز خدمات جامع سلامت و در روستاها توسط بهورزان انجام شود.

46

کد خبر 1363905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =