آمار مبتلایان به کرونا در همدان به ۹۶ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۴۹ تن از مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان همدان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم در گفتگو با خبرنگار ما، شمار مبتلایان به ویروس کرونا را تا ظهر پنج شنبه، ۹۶ نفر اعلام کرد و افزود: نتیجه آزمایش ویروس کرونای ۲۷ نفر در شهرستان همدان، ۱۷ نفر در اسدآباد، ۱۵ نفر در نهاوند، ۱۰ نفر در ملایر، هشت نفر رزن، پنج نفر در بهار، پنج نفر در کبودراهنگ، پنج نفر در فامنین و ۲ نفر در تویسرکان مثبت بوده، ۲ نفر از مبتلایان نیز مربوط به افرادی است که از خارج استان وارد همدان شده اند.

وی با اعلام اینکه ۴ نفر از این تعداد در طی این مدت جان خود را از دست داده اند، خاطرنشان کرد: هر مرگی را نمی توان به ویروس کرونا ربط داد بلکه باید تاثیر ویروس کرونا در فوت افراد توسط کمیته مرگ دانشگاه علوم پزشکی تایید شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه هم اینک ۲۲۰ فرد مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان همدان بستری و تحت درمان هستند و هیچگونه کمبود تجهیزات برای درمان افراد بستری در بیمارستان ها وجود ندارد، تاکید کرد: همچنان توصیه ما این است که مردم این بیماری را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضرور درون و برون شهری و شرکت در اجتماعات به جد خودداری کنند.

وی افزود: شستشوی مرتب دست ها و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ، می تواند در کاهش سرایت بیماری و کنترل بیماری، صددرصد موثر باشد.

48

کد خبر 1364123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =