درخواست نماینده شمالی مجلس برای قرنطینه کردن مازندران/بیمارستان‌های صحرایی سپاه در قم، کاشان و مشهد برپا شدند/نامه آقای نماینده به رئیس جمهور

مهر نوشت: نماینده مردم بابل در مجلس، خواستار قرنطینه استان برای توقف روند شیوع بیماری کرونا در استان شد.

حسین نیازآذری عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرستان بابل از دیر باز علاوه بر پذیرش بیماران بابلی بخش اعظمی از بیماران سایر شهرستان‌ها را پوشش می‌دهند که هم اکنون نیز در شرایط خاص فراگیری ویروس کرونایی شاهد سیل مراجعه از شهرهای اطراف هستیم که مسئولان شهرستان سالن‌های ورزشی را برای نقاهت بیماران مهیا کردند.‌

وی افزود: نیاز به اعتبارات کافی، تجهیزات پزشکی وداروهای مرتبط ایجاب می‌کند سهمیه شهرستان بابل افزایش یاید تا امکان پاسخگویی به مراجعان فراهم شود.

وی یادآور شد: کمبود اعتبار، تجهیزات پزشکی و دارو دراین شهرستان به فاجعه تبدیل شده و بیماران نسخه به دست همراه با نگرانی بیماری باپاسخ منفی داروخانه‌ها مواجه شدند و کادر درمانی بیمارستان‌ها نیز علاوه مدیریت سیل عظیم مراجعان با چالش تحلیل جسمانی روبرو هستند که باید برای آنهاهم فکری کرد.

وی با تاکید بر قرنطینه شدن استان، توجه سازمان‌های بیمه گر به افراد تحت پوشش و رسیدگی به امور معیشتی کارگران و کسبه نیز از دغدغه‌های این روزهای مردم اعلام کرد. 

نیازآذری خواستار تأمین اعتبار و تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان شد و گفت: بیمارستان‌های شهرستان بابل به مراجعان سایر شهرستان‌های اطراف هم خدمات ارائه می‌کنند که شایسته توجه بیشتر دولت هستند.

نامه نماینده مردم اصفهان به حسن روحانی

براساس گزارش فارس، همچنین حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی خواستاری رسیدگی وی به موضوع کرونا در این استان شد.

در این نامه خطاب به رئیس جمهور آمده است: همانطور که مطلع هستید، استان اصفهان این روزها رتبه بالای شیوع بیماری کرونا در کشور را  حائز داراست که عمده دلیل آن نقل و انتقال‌ها و مرکزیت جغرافیائی و ترددهای ورودی به این استان  است.

فولادگر در ادامه آورده است:دستور فرمایید  اعتبارات و امکانات لازم به استان اصفهان تخصیص یابد، ثانیا اختیارات لازم به مدیریت ستاد استانی برای اعمال محدویت‌های ترددی و تعطیلی های لازم تفویض شود.

بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در قم،کاشان و مشهد مستقر است

همچنین بنا به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در مراسم رونمایی از تجهیزات پیشرفته ضدعفونی یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه که در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، با اشاره به اقدامات این نیرو برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: امروز تجهیزات پیشرفته نیروی زمینی سپاه در حوزه‌های مختلف رونمایی شد.

وی افزود: دستگاه‌های ازن ساز، ازن ساز پرتابل، فن ساز پلاسما، ازن ساز خودرویی، چادر رفع آلودگی، سامانه‌های دی اس ام ۲۵۰۰ با قابلیت ضدعفونی محیط و سامانه رفع آلودگی" درخشش ۶ " از سامانه و تجهیزاتی است که امروز از آنها رونمایی شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح اقدامات این نیرو در مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: گندزدایی و ضدعفونی معابر اقدام بسیار مهمی بود که یگانهای جنگ نوین نیروی زمینی سپاه خصوصاً یگانهای جنگ نوین گروه ۲۴ بعثت نیروی زمینی سپاه و گردان‌های وابسته به نیروی زمینی سپاه با دستگاه‌های ضدعفونی در معابر شهرهای آلوده و به خصوص شهر قم انجام دادند.

سردار پاکپور ادامه داد: بیمارستان‌های سیار و صحرایی نیروی زمینی سپاه که در سالهای گذشته تجربه بسیاری در حوزه مقابله با بلایای طبیعی داشتند در مناطق آلوده به ویروس کرونا مستقر شده اند؛ بیمارستان شهید صدوقی در قم به صورت استندبای حضور دارد و بیمارستان‌های دیگر ما در شهرهای کاشان و مشهد مستقر هستند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اهمیت همکاری و هم افزایی همه یگان‌های نیروی زمینی سپاه با وزارت بهداشت و ستاد مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: ما ۱۲ بیمارستان داریم که امکانات و تجهیزات همه آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: یگانهای واکنش سریع نیروی زمینی سپاه در سال‌های گذشته اقدامات گسترده ای در خصوص پرورش کادر درمانی انجام دادند؛ ما امروز تعداد فراوانی بهیارآموزش داده ایم که آمادگی دارند در بیمارستان‌های وزارت بهداشت خدمت‌رسانی کنند.

سردار پاکپور در پایان خاطر نشان کرد: هوانیروز سپاه در ۱۰ استان کشور آماده ارائه خدمات پزشکی و انتقال تجهیزات پزشکی به مناطقی است که وزارت بهداشت و بیمارستان‌های تابعه این وزارت خانه تعیین می‌کند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1364144

برچسب‌ها