جانسون از گام بعدی انگلیس برای مقابله با کرونا خبر داد

ایرنا نوشت: نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه پس از پایان جلسه اضطراری اعضای دولت و متعاقب شناسایی کرونا به عنوان پدیده‌ای همه گیر از سوی سازمان بهداشت جهانی، از آغاز مرحله دوم مقابله با این ویروس خبر داد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس، تاکنون ۵۹۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان نظارت بر انتخابات انگلیس در نامه‌ای به دولت این کشور توصیه کرده است که  انتخابات شهرداری لندن در ماه «می» معوق شود.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ویروس کرونا پاندمی (همه گیر) شده است.

«تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه‌شب در کنفرانسی خبری با اشاره به اینکه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد، تاکید کرد که ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر» شناسایی می‌کند.

آدهانوم گفت که بیش از ۹۰ درصد از ۱۱۸ هزار نفری که در سراسر جهان مبتلا به این ویروس شده‌اند، تنها در چهار کشور هستند و دو مورد از این کشورها - چین و کره جنوبی - شاهد کاهش شیوع این ویروس بوده‌اند.

وی تاکید کرد، در صورتی که دولت‌ها اقدام به شناسایی، آزمایش، معالجه، قرنطینه، ردگیری موارد ابتلا و بسیج مردم خود برای مقابله با کرونا کنند، آن دسته از کشورها که هنوز آمار پایین از مبتلایان دارند، می‌توانند از تبدیل این موارد به خوشه‌ها و اجتماع‌های انتقال ویروس جلوگیری کنند.

شیوع ویروس کرونا از ماه دسامبر ۲۰۱۹ (دی‌ماه) از استان هوبی چین آغاز شد و تاکنون بیش از ۱۱۸ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است. تاکنون بیش از ۴ هزار نفر در سراسر جهان جان خود را براثر ابتلا به این ویروس از دست داده و بیش از ۶۷ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

310311
کد خبر 1364164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =