30نفر از کادر درمان یزد در منازل خود تحت درمان هستند/ 410 بیمار کرونایی بستری هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بیان کرد: 30 نفر کادر درمانی در استان یزد مشکوک به کرونا و در منازل خود تحت درمان هستند.

محمود نوری شادکام در گفت و گو با خبرگزاری خبر آنلاین در خصوص کمبود تجهیزات حفاظت فردی در بیمارستان های یزد گفت: از نظر مواد ضد عفونی کننده و دستکش مشکلی نیست ولی در ماسک N95  و ماسک جراحی با کمبود مواجه هستیم که رفع خواهد شد.
نوری شادکام در خصوص نیروهای مورد نیاز برای مراکز درمانی استان گفت:  تاکنون در استان یزد با کمبود نیروی درمان مواجه نبودیم ولی آنطور که به نظر می رسد حجم شیوع کرونا، افراد مشکوک و کرونا مثبت به مرور زمان باعث خستگی مزمن در کادر درمان می شود.
وی با بیان اینکه گفته شده بود بیماران شهرستان تفت به یزد منتقل می شوند، عنوان کرد: شهرستان تفت جایگاهی را برای بستری کردن بیماران کرونا مشخص کرده و هم اکنون 6 بیمار مشکوک به کرونا در آنجا بستری هستند. 
نوری شادکام با اعلام اینکه در حال حاضر 410 بیمار کرونا در یزد بستری هستند، بیان کرد:  پیش بینی ما تعداد 400 تخت بیمارستانی برای کرونا بود که در حال حاضر بیماران از این تعداد فراتر رفته و اگر این روند ادامه یابد با کمبود فضا نیز به طور طبیعی مواجه می شویم.
وی افزود: بیمارستان های خصوصی و خیریه در یزد برای کمک به بیمارستان های دولتی اقدام کردند. 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مردم باید بهداشت و نکات لازم را بیشتر رعایت کنند و موضوع را جدی بگیرند چرا که پیش بینی می شود در روزهای آینده موج بیشتری از این بیماری را داشته باشیم.

۴۶

کد خبر 1364175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =