احتمال تمدید ترم دانشگاه‌ها در صورت تداوم تعطیلی‌ها

تسنیم نوشت: معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اگر تعطیلی‌ها ادامه پیدا کند و طولانی‌تر شود باید دید آموزش الکترونیکی تا چه مقدار می‌تواند پوشش دهد در این صورت تمدید ترم جزو گزینه‌ها است.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم گفت: تا کنون تعدادی از دانشگاه‌ها توانسته‌اند با آموزش الکترونیکی این عقب افتادگی را جبران کنند. 

وی افزود: ادامه روند فعلی بستگی به این دارد که وضعیت کشور در نیمه دوم فروردین چگونه باشد. اگر ستاد ملی مدیریت کرونا اجازه بازگشایی بدهد و آموزش حضوری برقرار باشد احتمالا نیازی به تعویق و طویل‌کردن ترم نباشد. 

طولانی شدن ترم تحصیلی دانشگاه‌ها به این شرط!

وی افزود: اما اگر شرایط به گونه‌ای باشد که تعطیلی‌ها ادامه پیدا کند و طولانی‌تر شود باید دید آموزش الکترونیکی تا چه مقدار می‌تواند پوشش دهد در این صورت تمدید ترم جزو گزینه‌ها است. 

خاکی صدیق ادامه داد: اگر نتوانیم ۱۵ فروردین دانشگاه‌ها را بازگشایی کنیم باید ببینیم تعطیلات چه مقدار طول می‌کشد و آن موقع باید تصمیم‌گیری شود. 

آموزش الکترونیک موفق از ۷۰ تا ۲۰ درصد 

وی درباره مهیا نبودن زیرساخت‌های آموزش مجازی گفت: دانشگاه‌های ما سه دسته‌اند نخست آنها که تجربه آموزش الکترونیکی دارند و دارای زیرساخت‌های لازم هستند. دسته دوم، دانشگاه‌های نسبتا بزرگتر و مراکز استان‌اند که آموزش الکترونیکی نداشته‌اند اما زیرساخت‌های داشته در این دو هفته به خوبی جلو رفته‌اند و تا ۷۰ درصد آموزش الکترونیکی اجرا شده است. دسته سوم، دانشگاه‌های تازه تاسیس یا کوچک هستند که زیرساخت ندارند اینها تا ۲۰ درصد موفق به آموزش الکترونیکی شده‌اند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: از ابتدای بحران کارگروهی تشکیل دادیم با عنوان آموزش الکترونیکی که هفت استاد مجرب در آن عضویت دارند. دانشگاه‌هایی که متقاضی‌اند و زیرساخت ندارند و به آموزش نیاز دارند باید با آن کارگروه تماس گرفته و مشاوره دریافت کنند. 

وی با بیان اینکه موسساتی هم داریم که آموزش الکترونیکی می‌دادند، این‌ها اعلام کرده‌اند حاضرند امکاناتشان را در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهند، گفت: تا کنون هم تعدادی از دانشگاه‌ها به شرکت‌ها یا دانشگاه‌ها و موسسات دیگر وصل شده و از آنها خدمات دریافت می‌کنند. عضو هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان درباره افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۴ سال گفت: در این باره اکنون اطلاعاتی ندارم که اعلام کنم. در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان فقط یک مرتبه شرکت کردم و این موضوع هم در دستور کار نبوده است. بنا بود هفته گذشته جلسه هیئت امنابرقرار باشد اما به واسطه تعطیلات اخیر، لغو شد. 

۴۷۲۳۷

کد خبر 1364610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =