نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا ویروس در قزوین راه اندازی شد

با شیوع بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در استان قزوین، نقاهتگاهی برای مبتلایانی که امکان قرنطینه خانگی و یا مراقبت‌های حمایتی ندارند راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر امیرمحمد کاظمی فر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛ در نشست کارگروه مراقبت و درمان با اعلام این خبر، بر لزوم وجود نقاهتگاه تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه برخی بیماران مبتلا به کرونا، با حال عمومی مناسب مرخص می‌شوند و نیاز به قرنطینه خانگی دارند، یک نقاهتگاه برای افرادی که امکان قرنطینه خانگی و یا مراقبت های حمایتی ندارند، در نظر گرفته شده است.
به گفته این مقام مسؤول، نقاهتگاه مذکور، در سالن نمایشگاه بین‌المللی قزوین، جنب بیمارستان سیّار واقع است و در حال حاضر ۵۰تخت بستری برای آن در نظر گرفته شده و تا ظرفیت ۲۰۰تخت نیز امکان ارائه خدمت خواهد داشت.
دکتر کاظمی فر، بیان کرد در حال حاضر، استان قزوین از تمام ظرفیت های درمانی خود برای مقابله با این ویروس استفاده می کند و در این مرکز نیز مراقبت های حمایتی، تحت نظر کادر درمان، برای بیماران مبتلا که در شُرف بهبود هستند و امکان قرنطینه خانگی ندارند، صورت می‌گیرد تا با سلامت راهی خانه خود شوند.
در حال حاضر بیمارستان سیّار (صحرایی) برپا شده، به عنوان پشتیبان خدمات پزشکی بیماران یستری در نقاهتگاه است و به مردم استان قزوین ارائه خدمت خواهند کرد.

۴۶

کد خبر 1364706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =